Akar yine ‘Kocaelispor’ dedi

            KANUN TEKLİFİ İÇİN DESTEK İSTEDİ… TBMM uzun süren bütçe görüşmeleri sonrasında 2016 bütçesi onaylanarak ara verildi. Meclis’in son günün...

 

 

 

 

 

 

KANUN TEKLİFİ İÇİN DESTEK İSTEDİ…

TBMM uzun süren bütçe görüşmeleri sonrasında 2016 bütçesi onaylanarak ara verildi. Meclis’in son gününde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Haydar Akar yine Kocaelispor’u gündeme getirdi.  Kocaelispor’un bir marka olduğunu belirten Akar, amatör spor kulüplerinin içinde bulunduğu ekonomik sorunların çözümüne ilişkin verdiği Kanun Teklifi için destek istedi.

 

KOCAELİSPOR BİR MARKADIR…

Akar konuşmasında “Kocaeli kentinin markası Kocaelispordur arkadaşlar. Kocaelispor bugün Amatör Lig'de oynuyor, Türkiye'de oynanan profesyonel lig dâhil olmak üzere, Süper Lig dâhil olmak üzere, en çok seyirciyle oynayan takım. Ama Amatör Lig'de. AKP iktidarı gelir gelmez, yerel yönetimlerde iktidar olur olmaz Başkan gitti. Kocaelispor Türkiye Kupası'nı aldığında çıktı otobüsün üzerine, hiç emeği olmamasına rağmen o kupayla şehir turu attı. Ama bugün Kocaelispor'un geldiği noktada en ufak bir destek dahi vermiyor. Sahip çıkalım takımımıza. Kocaelispor gerçekten markadır Türkiye'de. Kocaelispor gerçekten Kocaeli'ni tanıtacak, o markayı tekrar ayağa kaldıralım diyorum” dedi.

 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İÇİN YASA ÇIKARALIM

Akar, 13.700 amatör spor kulübünü yakından ilgilendiren ve problemlerini büyük ölçüde çözecek olan Kanun Teklifini Meclise sunduğunu belirterek, “Onları borçlarından arındıracak, gelirlerini artıracak, o ecr-i misil yoluyla el konulmuş hazine arazilerini, üçüncü şahıslara verilen hazine arazilerini tekrar devlete kazandıracak bir teklif de hazırladık. Eğer bu teklife de destek verirseniz Türkiye'de amatörler için güzel bir şey yapmış oluruz” dedi.

 

AVRUPA’DAN ÖRNEKLER VERDİ…

Konuşmasının sonunda, Avrupa ülkelerinden örnek veren Milletvekili Akar, ülkemizde 6 bin 430 kişiye bir spor kulübü düştüğünün altını çizerek,  Fransa'da 333 kişiye bir spor kulübü, Hollanda'da 417 kişiye bir spor kulübü düşüyor. Gençlerimizin spora teşvikini arttırmamız gerekiyor. Bunun için de amatör spor kulüplerine destek olunmalı” dedi. 

11 Mart 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR