AVM Yasası kabul edildi ama…

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın da 2013 yılında Meclis Başkanlığına vermiş olduğu Perakende Ticaretin Düzenlemesini öngören Kanun Teklifi hük...

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın da 2013 yılında Meclis Başkanlığına vermiş olduğu Perakende Ticaretin Düzenlemesini öngören Kanun Teklifi hükümetin de hazırladığı tasarı ile birleştirilerek Meclis’te görüşüldü. 17 yıldır beklenen ve Perakende Sektörünü düzenlemesine yönelik (AVM) kanun tasarısı kabul edilerek yasalaştı.


BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Tasarının 14 ve 27. maddelerini kapsayan ikinci bölüm üzerinde CHP Grubu adına söz alan Haydar Akar, AVM'lerin hızla kent dışına çıkarılması ve nefes alabilmesi için hafta sonu mutlaka bir gün kapalı olması gerektiğini söylerken vermiş oldukları kanun teklifinin de bu konuların giderilmesine rağmen hükümet tarafından göz ardı edildiğini ve esnafın beklentilerini karşılamayan bir yasa çıkarıldığını belirtti.

 

ORTAK KULLANIM ALANLARI OLUŞTURULACAK

Tasarıya değinen Akar, "Hükümet her zaman olduğu gibi bir kanayan yarayı çözeceğim diye yola çıkmış ama sermayedarlara hizmet eden bir kanun tasarısını buraya getirmiş" dedi. Yasaya göre; alışveriş merkezlerinde, acil tıbbi müdahale ünitesi, ibadet yeri, bebek bakım odası, çocuk oyun alanı gibi ortak kullanım alanları oluşturulacak. Ortak kullanım alanları, engelliler ile yaşlı ve çocukların ihtiyaçları dikkate alınarak oluşturulacak.

15 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR