“Sahte üyelerin sorumlusu Civelek’tir”

AKP Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i partiyi ayaklar altına düşürmekle suçlayarak, “Mahmut Civelek derhal ist...

BÜYÜT

AKP Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i partiyi ayaklar altına düşürmekle suçlayarak, “Mahmut Civelek derhal istifa etmelidir” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Derince eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek görevini bıraktıktan sonra www.gercekkocaeli.com.tr isimli internet sitesinde kimi dönemlerde köşe yazısı yazmaya başladı. Eryürek dün köşesinde CHP’ye üye olan kimi isimlerin üyeliklerinin AKP’de çıkmasını işledi. Tek sorumlu olarak AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek’i gösteren Eryürek, “Civelek, ‘En çok üye yapan 11. il’ plaketini Sayın Başbakan’a iade edip görevinden istifa etmelidir” dedi.

“ŞİMDİ EMPATİ YAPALIM”
“Şimdi empati yapalım…’ ifadeleri ile başlayan yazısında Mehmet Eryürek şu ifadelere yer verdi; ‘Sen Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanısın, Belediye Meclis üyesisin, İl Genel Meclis Üyesisin veya damarlarındaki kana kadar Ak Parti’nin sade bir üyesisin. Bir gün bir bakıyorsun senin üyelik kaydın CHP veya atıyorum BDP’ de çıkıyor… Ne yaparsın? Hangi tepkiyi verirsin? Nasıl bir ruh haline girersin?

“HAZMEDİLİR BİR ŞEY DEĞİL”
Seni bu duruma sokanlara nasıl söversin dimi? Bu hazmedilir bir şey değildir. Ak Parti tarafından da bakarsan bu çok ayıp bir şeydir, karşı taraftan da bakarsan yine çok ayıp bir şeydir. CHP bu olayı gayet ciddiye aldı ve üyelerinin hukukunu gözetmek için atak yaptı. Köşeye sıkıştırdılar. Bu üyelik işinin evveli de var; ama çok sessiz sedasız geçti. Bazı ilçelerde çok önemli sorunlar yaşandı; fakat kapandı.

“ETİK KURALLAR ÖNEMSİZDİ”
İlçelere korkunç baskılar yapıldı. İlçe başkanlarının ensesinde boza pişirildi. İlçe başkanları da yönetim kademelerine zaruri olarak baskı yaptı ve gelinen noktada tam bir komedi yaşandı. Maksat ayniyet duygusu taşıyan üye yapmak değildi. Ne olursa, kim olursa, yazın-çizin getirin. Türkiye sıralamasında ilk 3 hedeflenmişti. Amaç; Başbakan’dan plaket almaktı. Etik kurallar önemsizdi.

“AK PARTİ’Yİ KÜÇÜK DÜŞÜREN MAHMUT CİVELEK’TİR”
Defalarca uyardım kendisini ‘ Bakın ileride sorun çıkar, bu kadar kısa sürede bu kadar üye yapılmaz. Yaparım diyenler gerçekçi olamaz’ diye. Fakat inatçı tavrı yine zirvedeydi. Ak Parti’ yi Kocaeli’ de böylesine utanç verici şekilde ulusal medyaya, adliyeye, hatta meclise taşıyacak kadar küçük düşüren baş aktör İl Başkanı Mahmut Civelek’tir. Sırf kendi egosu yüzünden namı diğer Kocaeli teşkilatlarını dile düşürmüştür.

“TEŞKİLATLARI HIRPALAMADAN, DÜRÜSTÇE, MERTÇE…”
Bu güne kadar görev yapan tüm il başkanlarının elde ettiği kazanımlarla Kocaeli’nin genel başkan nezdindeki itibarını yerle bir etmiştir. Civelek, evirip-çevirip olayı başka yerlere ve şahıslara yüklemeden, kendi itibarını zedelememek için farklı atraksiyonlar yapmadan, teşkilatları hırpalamadan, dürüstçe, mertçe çıkıp bu rezilliğin tüm sorumluluğunu üstüne alarak istifa etmelidir.

GÖREVDEN ALINABİLİRLER
Aldığı ‘Ah’ların bedelidir bu ve bu konunun baş sorumlusu tek suçlusu Civelek’tir; ama genel merkeze gittiğinde Civelek orayı da ikna edecek ve buna herkes emin olsun ki tek günah keçisi yine ilçe başkanları olacaktır. Onlara ‘vur abalıya’ yapılacak. Parti tüzüğüne göre yorumlanırsa; Eğer Ak Parti’ de üyelikleri görünen CHP’lilerin ‘üye kayıt formları’ yoksa ve bu formlar olmaksızın karar defterine üyelikleri işlenmiş ve bu şekilde genel merkez ekranına geçilmişse bunun tek sorumlusu ilçe başkanı ve yönetim kurulu olacağından ‘üye formu olmaksızın’ üye yapmaktan suçlu bulunacaklar ve maalesef ki bunun sonucu ‘görevden alma’ ya gidecektir.

‘ÜYE FORMUNDA SAHTECİLİK’
Eğer form varsa; fakat imza sahteyse, yani kayıt edilen üye tarafından atılmamışsa o takdirde formu dolduran kimse ‘üye formunda sahtecilik suçundan’ partiden ihraca kadar uzanan bir durumla karşı karşıya kalacaktır. Tabii daha Cumhuriyet savcılarına yapılan ihbarlardan sonra evrakta sahtecilikten ve siyasi partiler kanuna muhalefetten ne gibi ceza alabilirler onları bilmiyoruz. Bu iş çok su götürür. Suyun önüne sel olmadan kim bent olur bilemem; ama bildiğim ve şahit olduğum tek şey; Muazzam bir baskı sürecinde ve yaptırılan yarış sonucunda ilçeler çok zor duruma düşürülmüştür ve tek sorumlu bu süreci tetikleyen Mahmut Civelek’tir.

PLAKETİ İADE EDİP İSTİFA ETMELİDİRLER
Şimdi buradan sesleniyorum; Sayın Civelek, size yakışanı yapın ve tüm heveslerinizden arınarak çıkın ve kamuoyuna şu açıklamayı yapın. ‘Hak etmediğim şekilde aldığım ‘En çok üye yapan 11. il’ plaketini Sayın Başbakan’a iade ediyor ve benim baskılarımla sahte üye yapıldığı için partimden ve tüm Kocaeli’den özür dileyerek istifa ediyorum.’ Hem de hiç vakit kaybetmeden.”

26 Kasım 2012 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR