Mehmet Acar’dan veryansın

  Son dönemde İzmit’te en çok konuşulan isimlerden buru olan Vali İli ve İlçeleri Derneği Başkanı Mehmet Acar, gazetemize son dönemde yaşanan olaylarl...

 

Son dönemde İzmit’te en çok konuşulan isimlerden buru olan Vali İli ve İlçeleri Derneği Başkanı Mehmet Acar, gazetemize son dönemde yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. AKP’den istifa ederek CHP’ye katılmasını değerlendiren Acar, kendileri hakkında açıklama yapan Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Ömer Gögercin’e de tepki gösterdi.

 

KABULLENEMEMESİ DOĞAL

Kendilerine yönelik ‘Onlar dernek değil’ şeklinde açıklamalar yapan Gögercin’i sert sözlerle eleştiren Acar, “Derneğimizin gücünü ve yapabileceklerini o çok iyi bilir. Yasal prosedürlerimiz ortada. Belgeler ve valilik tarafından onaylanan tüzüğümüz herhalde yeterli yanıttır. Ayrıca bizim derneğimizdeki insanlar dik duruşu bilen ve buna gören davranan insanlardan oluşur. O yüzden Gögercin’in kabullenememesini normal buluyorum” dedi.

 

İSTİFALAR BİR TEPKİ

İstifa sürecini de anlatan Acar, şöyle konuştu: “Bu karar Vanlı hemşehrilerimle ortak alınmış bir karar değil. Tamamen AKP içinde yaşanan sıkıntıların dışa vurmasıdır. Özellikle son 5 yıl içinde ortaya çıkan tabloya göre il başkanı Mahmut Civelek ve bazı yerel yöneticilere karşı bir dik duruştur. Fakat bu toplu tepki belli bir şehre ait değildir. İstifa eden yüzlerce kişi içinde Vanlı, Rizeli, Trabzonlu, İzmitli ve daha birçok şehirden dostlarımız vardır. 436 kişinin istifa etmesi zaten toplumsal bir tepkidir. Bu karar yapılan siyasete olan tepkiden kaynaklanıyor” dedi.

 

SAYI ARTABİLİR

Bu oluşumun daha da büyüyebileceğini de sözlerine ekleyen Acar, şöyle konuştu: “Bu kararı alıp ilk adımı atarken Ömer Gögercin gibilerinin göstereceği tepkileri biliyorduk. Kendisi açıklamasını yapmadan 3 gün evvel bizzat Sefa Bey ile görüşmüştür. Bunlar belgelidir. Fakat şimdi baskı ya da tutarsızlığından bizim dernek dahi olmadığımızı söylüyor. İstifalarımız AK Parti’de siyaset yaparken gördüğümüz haksızlıkların sonunda aldığımız bir karardır. Meclis listesi oluşturulurken temsilde adalete önem verilmemesinin bir sonucudur. Son gelinen noktada bizler gibi düşünen insanların çok olduğunu gördük. Her gün aldığımız olumlu tepkiler AK Parti’den ayrılışların daha da fazla olabileceğini bizlere göstermiştir.”dedi.

11 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR