Amir Ateş, başkanın sanat danışmanı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Sanat Danışmanlığı’na ünlü besteci Amir Ateş getirildi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başka...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Sanat Danışmanlığı’na ünlü besteci Amir Ateş getirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kentimizin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan besteci Amir Ateş’i misafir etti. Görüşmede ünlü sanatçı Amir Ateş’in Başkan Karaosmanoğlu’nun Sanat Danışmanı olarak görev alması kararlaştırıldı. Ateş, Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun çalışmalarına da katkı sunacak.

ÜNLÜ BESTECİ
Kandıra’da dünyaya gelen ve Kocaeli’nin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan Amir Ateş, Büyükşehir’de Başkan Karaosmanoğlu’nun Sanat Danışmanı oldu. Büyükşehir’in Türk Sanat Müziği Korosu’nun çalışmalarına da katkı sunması beklenen Ateş’in Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal ve eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk hazır bulundu.

PERSONEL DE KORODA OLACAK
Kısa süre önce Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği bir konseri izleyen Başkan Karaosmanoğlu, yaptığı konuşmada koroda belediye personelinden de sanata düşkün ve sesi güzel kişilerin yer almasını arzu ettiğini söylemişti. Önümüzdeki günlerde görevine başlaması beklenen Amir Ateş’in nisan ve mayıs aylarında verilmesi planlanan konserler için koroya destek sunacağı, önümüzdeki yıllarsa ise çalışmaların artarak devam edeceği ifade edildi.

14 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR