CHP’de adaylar eylülde açıklanacak

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde adayları eylül ayında açıklanacağını belirttiCHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşka...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde adayları eylül ayında açıklanacağını belirtti

CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, haftalık olağan basın toplantısında önemli mesajlar verdi. Yalçın Kuşkan, 16 Şubat’ta yaklaşık 50 kişilik bir grup ile Ankara’ya gidileceğini söyledi. 9 Mart’ta yapılacak olan il danışma meclisi ile ilgili bilgi veren Kuşkan, Ankara’dan katılım olup olmayacağının henüz netleşmediğini ifade etti. Başkan Kuşkan ayrıca yerel seçimlerde özellikle Büyükşehir’de zorlanmadan kazanacaklarını iddia etti.

ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
CHP’nin seçim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Kuşkan, “Seçime yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Köy ziyaretlerimiz de buna bağlı olarak devam ediyor. CHP, sıkı bir şekilde seçime hazırlanıyor” ifadelerini kullandı. 9 Mart’ta yapılacak olan İl Danışma Toplantısı hakkında da bilgi veren Kuşkan, “9 Mart saat 13:00 yada 14:00 gibi Sabancı Kültür Merkezi’nde İl Danışma Toplantımız olacak. Ankara’dan katılım henüz belli değil” dedi.

ADAY OLMAK İSTEYEN ÇOK
Basın toplantısına başlamadan önce Hikmet Erenkaya, Başkan Kuşkan’ın odasından çıkmıştı. Bunun üzerine Erenkaya adaylığım düşünüyor mu sorusuna da cevap veren Kuşkan, “Hikmet başkanımızın bizi ziyaret etmesi normaldir. Neticede burası CHP’nin İl Başkanlığı’dır. Seçim zamanı yaklaşıyor ve pek çok kişi aday olmak istiyor. Ama her ziyareti de buna yormamak lazım. Hikmet başkanımızın bizi ziyaret etmesi doğal bir durumdur” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK YARDIMCILARIMIZ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI
Yalçın Kuşkan, yerel seçimlerin sonuçları ile ilgili AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek gibi tüm belediyeleri alacaklarını düşündüklerini söyledi. AKP’den en büyük farkları mevcut belediye başkanlarının verimsizliği olduğunu söyleyen Kuşkan, “Bende Mahmut Civelek gibi tüm belediyeleri alacağımızı düşünüyorum. Bizim AKP’den önemli bir farkımız var. Mevcut belediye başkanları yetersizliklerinden dolayı bize seçim sürecinde çok yardımcı oluyor. Özellikle Büyükşehir’de hiç zorlanmayacağız” dedi. Başkan Kuşkan, seçim belirleme yöntemlerinin mart ayında belli olacağını söyledi.

EYLÜL AYINDA BELLİ OLACAK
CHP’nin yerel seçim adaylarının eylül ayında açıklanacağını ifade eden Yalçın Kuşkan, “Tüm ileri demokrasi seviyesindeki ülkelerde yerel seçim adayları seçime bir buçuk yıl kala veya 6-7 ay gibi bir süre kalınca açıklanır. Bizde adaylarımızı eylül ayında açıklayacağız. Seçime en iyi şekilde girmek için sürekli çalışıyoruz” dedi. Başkan Kuşkan, şuan çeşitli yerler için önemli isimlerin aday olmak istediğini söylerken bu kişilerin kim olduğu hakkında herhangi bir bilgi vermekten kaçındı.

BU KENT İYİ PLANLANMAMIŞ
Son olarak Büyükşehir Meclisi’nin gündeminde sürekli olarak %70 oranında imar konularının yer kapladığına değinen Kuşkan, “Her Büyükşehir Meclis toplantısında konuların yüzde yetmişi imarla ile ilgili. İyi planlanmış bir kentte sürekli imar konuları görüşülmez. Siz bu kentte 8-9 yıldır belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Ama her ay gündem maddelerinin üçte ikisi imar ile ilgili oluyor. Bu da aslında belediyelerin ne kadar yetersiz olduğunu gözler önüne seriyor” şeklinde konuştu.

13 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR