İlk doğum sezeryan ikinci doğum normal

Hamilelik boyunca alınan eğitim doğum esnasında başarıyla gerçekleştirilen derin gevşeme ve nefes egzersizleri sezaryen sonrası normal doğum yapma pl...

Hamilelik boyunca alınan eğitim doğum esnasında başarıyla gerçekleştirilen derin gevşeme ve nefes egzersizleri sezaryen sonrası normal doğum yapma planları yapan gebelerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

 

4 Temmuz 2014 tarihinde, LOTUS Gebe’de eğitim alan ve hasta mahremiyeti sebebiyle ismini açıklanmasını istemeyen gebemiz Özel Cihan Hastanesinde Op.Dr.İnci Çavuşoğlu gözetiminde ve LOTUS Gebe doğum koçlarının desteğiyle tüm doğallığıyla vajinal doğum yaptı.

 

Annenin dilinden;

“Kasılmalarım gece 1.00 de başladı. Önümde uzun bir süreç olduğunu biliyordum. Hastaneye yatışıma kadar olan süreci eğitimde öğrendiğim nefes çalışmaları ve egzersizlerle geçirdim. Hastaneye yatışımdan sonra Doğum koçum Gülten ebe her zaman ki enerjik haliyle beni uzun saatler sürebilecek SSVD(Sezaryen sonrası vajinal doğum) olayını düşünmekten uzaklaştırırken diğer doğum koçum Aylin ebe tamda ilerleyen, belki de bezip ‘tamam, hiç gereği yok kontraksiyon, riske girmenin deyip sezaryen kararını alabileceğim zamanda meditasyon etkili ses tonuyla başarabileceğime inandırıp, bırakmamamı sağlaması, yaptıkları masajlarla ağrı algımı ortadan kaldırmaları, İnci hanımın tam yapamıyorum dediğimde dikte eden ses tonuyla, bebeğin saçlarını görüyorum, son ıkınma söylemleriyle, hiçbir müdahale olmadan tam anlamıyla doğal doğum ile kucağıma almam için müthiş bir ekip olduklarını kanıtladılar. Cihan Hastanesi çalışanlarına ve doğum sonrasında sergiledikleri ilgi ve hizmet kalitesinden dolayı, lotus gebe ekibine ise; sağladıkları güvenden, gebelikteki ön hazırlık ve eğitimlerinden ayrıca bilimsel ve pratik anlamdaki donanımlarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

07 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR