Civelek, Tunçel’in rakibine sert çıktı

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, il kadın kolları başkanlığı için Oya Tunçel’in aday olduğunu söylerken, basın yoluyla adaylığını açıklayan Sultan Öztür...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, il kadın kolları başkanlığı için Oya Tunçel’in aday olduğunu söylerken, basın yoluyla adaylığını açıklayan Sultan Öztürk’ü eleştirdi

AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, yeni yönetimiyle birlikte il başkanı Mahmut Civelek’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ustaoğlu “Yeni yönetimle yeni başarılara imza atacağız. Bu yönde çalışmalarımız devam edecektir. Lider seviyesinde hedefimiz yükselmektir. Her zaman örnek teşkilat olduk bundan sonrada olacağız” dedi. Yeni yönetimin hayırlı olmasını dileyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise “Ben de Başiskeleli’yim, biliyorum ki bu ekip işini adam gibi yapar. Alınan oyların üzerine çıkacağız” dedi. Civelek, yapılan ve yapılacak olan kongrelerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti:

İLHAN YILDIRIM İLE YOLA DEVAM
“9 ilçede kongreler tamamlandı. 34 kongre geride kalmıştır. Burada kazanan AKP olmuştur. Kaybeden olmamıştır. 28 Ocak tarihinde il kadın kolları kongresi yapılacak. Ankara temaslarımız tamamlanmıştır. Dilovası, Gebze ve Derince görüşmeleri yapıldı. Dilovası’nda mevcut ilçe başkanımız İlhan Yıldırım ile yola devam kararı çıkmıştır. Dilovası’nda görüşmelerimiz yeninden yapılacaktır. Burada uzlaşma sağlanmaması durumunda İlhan Yıldırım ile yolumuza devam edeceğiz. Gebze ilçesinde Ekrem Özenir vardı. Genel merkez tarafından üniversite mezunu şartı getirilmiştir. Kendisi lise mezunudur.

ERYÜREK, İYİ HİZMETLER YAPTI
Gebze büyük bir ilçemizdir. Ekrem Özenir partimizin kurulmasından bu zaman özveri içerisinde çalışmıştır. Görev verilirse devam eder, verilmemesi durumunda üye olarak yoluna devam eder. Kendisine bu yönde gerekeni söylememiz sonrasında kılı kıpırdamadan kabul etti. Burada Cemalettin Kaflı ismi çıkmıştır. Derince’de Mehmet Eryürek çok güzel hizmetler yapmıştır. Mezuniyet nedeniyle geri çekilmesi sonrasında Ahmet Ark ilçe başkan adayı olarak seçildi. Bazen bu durumun uzaması rahatsızlık vermiş olabilir. Demokrasinin uzlaşma kanadını kullanıyoruz. Seçim tarihleri daha sonra belirlenecektir.

GENEL MERKEZ BELİRLİYOR
İl Kadın Kolları kongresi sonrasında bu 3 ilçenin kongresi yapılacaktır. Bu tarihlerin belirlenmesi sonrasında genel merkeze bilgi verilecektir. Oluşacak listelerin daha iyi olması için çalışacağız. Şehri kapsayan bir liste olacaktır. Ankara’da kapsamlı görüşmeler yapılmaktadır. Mehmet Eryürek annesinin rahatsızlığı dolayısıyla gelememiştir. Adaylarımızın hepsi genel merkez tarafından belirlenmektedir. Genel merkezimizin sözünün dışına çıkamayız. Kimse kimsenin adamı değildir. Minnetimiz milletimizedir. Ekrem Özenir, kabul etmesi durumunda il yönetimine alınır. Genel merkez tarafından bazı illerde adayları değiştirilmiştir.

TUNÇEL’İN RAKİBİNE SERT ÇIKTI
5-7 Şubat tarihleri arasında il yönetimi ve ilçe başkanları eşleriyle birlikte kampa gidiyoruz. Eğitim kampına gidiyoruz. Afyon Korel Otel’de kamp yapacağız. 40 oda ayrıldı. Eşli gidiliyor. Hızlı bir tatil olacaktır.” AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel’in karşısına Sultan Öztürk’ün aday çıkmasını da eleştiren Civelek, “Bizim ve genel merkezimizin adayı Oya Tunçel’dir. Bu ilk kongre değildir. Seçim yaklaşınca böyle adaylar çıkabilir. Bizim başka bir düşüncemiz yoktur. Basın üzerinden aday açıklaması yapmak hoş değildir. Sorarsanız il başkanıyla görüşemedik deniliyor. Sabahtan akşama nöbetçi il başkanı olarak buradayım. Gazete ilanından önce buraya gelmesi gerekirdi” dedi.

19 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR