KOCAELİ FUARI KAPILARINI 25 MAYIS’TA AÇIYOR

Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı 25 Mayıs'ta 46. kez kapılarını halka açacak. Ünlü sanatçıların sahne alacağı fuarda bu yıl, gelen sanatçının maliyetine...

BÜYÜT

Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı 25 Mayıs'ta 46. kez kapılarını halka açacak. Ünlü sanatçıların sahne alacağı fuarda bu yıl, gelen sanatçının maliyetine göre konser günleri giriş ücreti belirlenecek.
Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı 25 Mayıs'ta 46. kez kapılarını halka açılacak olan fuarın basın açıklaması dün Antikkapı’da yapılan basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Fuar Müdürü Feyzi Utaş ve fuar görevlileri katıldı.
ÜNLÜ SANATÇILAR JÜRİ ÜYESİ
Feyzi Utaş “Türkiye'de 3 buçuk ay halka hizmet eden tek fuarın Kocaeli'de olduğunu belirtti. Halkın heyecanla beklediği açılışın görkemli bir şekilde yapılacağını da söyleyen Utaş, her yıl ziyaretçilerin yüzde 35'inin il dışından gelmesinin de önemli olduğunu kaydetti. Her akşam birkaç alternatif eğlencenin olacağı fuarda bu yıl kısa metraj film festivali yapacaklarını söyleyen Utaş, ünlü sanatçıların jüri üyeliği yapacağı festivalin 3 gün süreceğini kaydetti.
KONSER FİYATLARI DEĞİŞECEK
Feyzi Utaş “25 Mayıs günü saat 18.30'da Murat Dalkılıç'ın konseri ile resmi açılışın yapılacağını söyleyen Utaş bu yıl girişlerin 1 lira olacağı, gelen sanatçılara göre konser günlerinde fiyat artışı olacağını söyledi. Utaş fuardaki bütün birikimin üzerine insanların temiz, güvenli bir alanda gezeceği, alışveriş yapacağı, kitap okuyacağı ve eğleneceği bir mekan oluşturduklarını belirterek, “Fuar nezih bir alan olacak” dedi.
HER ÇARŞAMBA KONSER
Feyzi Utaş “Konser etkinliklerine; Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli, Bora Duran, Gökhan Tepe ve halkın beğenisini toplayan ünlü sanatçılar katılacak. Konserler her hafta çarşamba akşamları Güneş Sahnesinde gerçekleştirilecek” dedi. Ayrıca “Yetenek kim?” ve “Roman Star” ses yarışmasının yapılacağını belirtti.
MİNİKLERE RENKLİ DAKİKALAR
Feyzi Utaş “Minik ziyaretçilerin renkli dakikalar geçirmesi için Sünger Bob, Bal arısı, Tavşan, pembe panter, palyaço, keloğlan, pamuk prenses ve yedi cüceler, pepe, Nasrettin hoca ve calliou (kayo) minik ziyaretçilere unutulmaz dakikalar yaşatacak” dedi.
ÇEVRE DÜZENLENDİ
Fuar Müdürü Feyzi Utaş bu yıl güvenlik konusunda sıkı tedbirler aldıklarını ifade ederek, yaklaşık 160 güvenlik personelinin ziyaretçilerin güvenliğini sağlaması için hazır bulunacağını ve toplam 26 tane kamera sistemi ile fuarın kontrol edileceğini belirtti. Utaş, “Temizlik konusunda da 45 kişilik ekip tarafından saha temizliği yapılacak. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında bin 200 adet süs bitkisi ve ağaç ekimi yapıldı. Fuar alanının çeşitli noktalarına 3 bin 400 adet mevsimlik çiçek ekildi” diye konuştu.


PİŞMANİYE TANITILACAK
4'üncü uluslar arası İzmit Pişmaniye Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da 13-14-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerle 3 gün boyunca ilimizin tanıtımı ve pişmaniyenin İzmit markası olmasının önemi vurgulanacak. Her akşam fuar alanı üzerinden uçaktan hediyeli pişmaniyeler atılacak. 1-2-3 Haziran'da Güneş Sahnesi etrafında oluşturulan özel alanda tüm il çapındaki kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı el emekleri sergilenecek. Yöresel kültürler fuarı da 23 ve 1 Temmuz tarihleri arasında güneş sahnesinde yapılacak.

LÖSEV DE FUARDA
Hemşeri derneği ile ortaklaşa hazırladığı programda yöresel tanıtım olacaktır. 1-15 Temmuz tarihleri arasında bu yıl 2'incisi düzenlenecek olan hediyelik eşya günlerine 60 firmanın katılımı bekleniyor. Halk Oyunları Festivali ise Temmuz ayının 3'üncü haftasında itibaren fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Ülke çapında binlerce lösemili çocuğa destek olan LÖSEV Vakfı 9 Haziran günü Kocaeli Fuar alanında stant açıyor

RAMAZAN KUTLAMALARI
Utaş “Bu yıl ilki düzenlenecek olan “Fuar Spor Fest 2012” gençlerimizin ilgi odağı olacak. Güneş Sahnesi alanında kurulacak olan parkur içinde Beach Voley, Black Top ve Kum Futbolu müsabakaları yapılacak. Fuar Spor Fest 2012, spor dünyasının önde gelen isimlerini konuk edecek. 17 Ağustos depremini anma etkinliklerinin yanı sıra 20 Temmuz'dan itibaren ise geleneksel Ramazan eğlenceleri fuar alanına tüm sahnelerinde etkinliklere devam edecek” şeklinde konuştu.

23 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR