İhsanoğlu milli marşımıza Fransız kalmış

    CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu son günlerde, Edirnekapı Şehitliği’ndeki ziyareti sırasında İstiklal Marşımızın Çanakkale Şehitleri...

 

 

CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu son günlerde, Edirnekapı Şehitliği’ndeki ziyareti sırasında İstiklal Marşımızın Çanakkale Şehitleri’ne yazdığını belirtmesi üzerine gündeme geldi. Bunun üzerine AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın ve partililer dün PTT binasında bir araya gelerek İstiklal Marşı’nın 10 kıtasının yazılı olduğu mektubu kendisine gönderdiler.

ŞAHLANIŞIN DESTANI

Yusuf Akın, “İstiklal Marşını bile bilmeyen birini aday gösterenler bu durum karşısında nasıl bir savunmaya geçecekler merakla bekliyoruz. İstiklal Marşımız parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin yeniden doğuşunun şahlanışının destanıdır. İstiklal Marşımız şanlı bir mazisi olan üç kıtaya hükmeden Türk Milleti’nin bayrağının ve vatanının ebediyen yaşayacağını müjdelemiştir” şeklinde konuştu.

İHSANOĞLU FRANSIZ KALMIŞ

İhsanoğlu’nun milli marşımıza Fransız kaldığını da ifade eden Yusuf Akın, “İstiklal Marşımızı bile bilmeyen bir cumhurbaşkanı mı ülkemizi yönetecek? Bu aday andımız kaldırıldı diye yaygara yapanların adayı değil mi? Cumhuriyetçiler bu adaya tıpış tıpış oy mu verecekler? Milliyetçiler İstiklal Marşını bile bilmeyen, bu adayımı destekliyor. Sayın İhsanoğlu, milli marşımıza biraz Fransız kalmış. Bu aday Türkiye’nin değil de Fransa’nın adayı mı? Diye bazı sorular geliyor insanın aklıma” dedi.

CUMHURBAŞKANI OLAMAZ

Yusu Akın son olarak, “Merhum Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyaret ederek prim yapmaya çalışıyor, ancak yaşananlar ortada. 5 dil bildiği halde, İstiklal Marşımızı bilmeyen biri bize göre Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz. Biz çatı adayı İhsanoğlu’na duvarına asıp her gün okuması için İstiklal Marşımızın 10 kıtasının bulunduğu bir çalışmayı gönderiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar okuyup ezberlesin. Güle güle kullansın” şeklinde konuştu. 

31 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR