Bilal Şener: Hükümet kavganın taşeronu oldu

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, şube binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara’daki terör...

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, şube binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara’daki terör saldırısını kınayan şube başkanı Şener’e açıklamasında Kocaeli ve diğer şubelerden Cem Uçak, Orhan Geçici, Elif Muharremoğlu ve Gürcan Işık eşlik etti.

 

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Terör saldırısını lanetleyen ve hükümeti sert sözlerle eleştiren Şener, “Hükümetin iç ve dış politikası, Türkiye'yi her türlü terör saldırısına açık bir ülke haline getirmiştir. Suriye politikası ve terörle müzakere süreci, ortaya çıkan tablonun temel nedenidir. Hükümetin komşu bir ülkenin toprak bütünlüğünü tehdit eden politikaları ile emperyalizmin bölgeye yönelik planları yurttaşlarımızın can güvenliğini tehdit eder noktaya gelmiştir” dedi.

 

GÜVENLİK ZAFİYETİ

Ülkenin kalbi olarak nitelenebilecek bir noktada yapılan saldırının güvenlik ve istihbarat zaafını ortaya çıkardığını dile getiren Şener, şöyle konuştu: “Siyasi iktidar jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmiştir. Olayın sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı ve halka hesap verilmelidir. Hükümet, Ortadoğu’daki ABD'nin ve diğer emperyalist güçlerin karıştığı kavgaya taşeron olma mantığıyla müdahil olmuştur. Yanlış dış politika ile ülkemiz savaşın eşiğine getirilmiştir. Hükümet terörle mücadele yerine terörün varlığından siyasi rant elde etme gayreti içine düştü. Bu durum insanların hayatına mal olmaya başladı. Bu politikalardan vazgeçilmelidir.”

18 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR