Özzeren’den suçlamalara yanıt gecikmedi!

Yaklaşık 2 ay önce Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevinden ve partisinden istifa eden Hayati Özzeren, göreve atanan DSP İl Başkanı Hali...

Yaklaşık 2 ay önce Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevinden ve partisinden istifa eden Hayati Özzeren, göreve atanan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun suçlamalarına yanıt verdi. DSP’den istifa ettikten sonra geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle Cumhuriyet Halk Partisi’ne transfer olan Özzeren suçlamalar karşın açıklama yaptı.

 

“SİYASETEN KÜÇÜLMÜŞTÜR”

CHP’li Hayati Özzeren yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: “Değerli Basın emekçileri. Dün bazı yerel gazetelerin internet sayfalarında DSP İl Başkanı Sn. Halim Dedeoğlu’ unun hakkımda yaptığı açıklamaları üzüntü ve esefle okudum. Sn. Dedeoğlu benim ve yönetimimin DSP’ li olmayışımızdan tutun da, dönemim için, talihsiz bir dönem olduğunu, genel merkezin görevden alacakken, ‘Aman görevden almayın istifa etsin dedim, eski yönetim borç bırakarak gittil, partide zaten sorunluydular. Bundan sonra CHP’nin Allah yardımcısı olsun’ diyecek kadar siyaseten küçülmüştür. Benim DSP’li olup olmamam kimseyi bağlamayacağı gibi Sn. Dedeoğlu’nu da bağlamaz. Kaldı ki beni partiye üye yapanlara ve üyeliğime karar veren genel merkez yöneticilerine bu bir hakarettir. Şimdiki Genel Başkan benim üye olduğum dönemde Örgüt Kurulu Başkanı idi. Sn. Dedeoğlu’nun elinde turnusol kağıdı mı vardır ki milletin alnına koyup partili olup olmadığına karar verebiliyor? Eğer böyle bir imkanı varsa önce kendi partililiğini kontrol etsin”

 

“TEK TALİHSİZLİK DESTEK VERMEMİZDİR”

Özzeren, “Bizim dönemimiz için talihsiz bir dönem diyebilen Sn. Dedeoğlu’na sormak istiyorum. Bizim dönemimiz talihsiz bir dönemdi de o nedenle mi 2015 Haziran ve Kasım seçimlerinde, o dönemki Genel Başkanımız Sn. Masum TÜRKER her iki seçim döneminde de, seçim yasaklarından önceki son toplantılarını KOCAELİ ‘den yapmışlardır. Şimdiki Genel Başkan Sn. AKSAKAL o nedenle mi adaylık tanıtımına ilimizden başlamayı tercih etmiştir?  Sn. AKSAKAL’ a Genel Başkan adaylığı döneminde il il gezip destek veren tek il yönetimi olan bizim dönemimiz mi talihsizdir? Evet talihsiz olduğumuz bir yer vardır ki o da destek vermemiz olmuştur. Sn.AKSAKAL yeni yönetimi tebrik için geldiğinde çok başarısız ve talihsiz yönetimimize o nedenle mi teşekkür etmiştir?  Sn.Dedeoğlu Genel Başkanı olan Sn.AKSAKAL’ dan daha iyi bilmektedir? 2011 yılı genel seçimlerinde iki adet minibüs ve 11 ilçe açıkken ve genel merkez tarafından 13 bin lira gelmişken o dönemki yönetim 2.414 oy almış; bizim dönemimiz  olan 2015 Haziran seçimlerinde genel merkezden bir kuruş para gelmemiş, ilçe yönetimleri, partinin araç ve gereçleri kalmamış, bizim dönemimizde almış olduğumuz oy da 2.232’dir. Burada başarı ya da başarısızlığı kamuoyuna bırakıyorum. Bu mu talihsiz ve başarısız bir dönemdir? “dedi.

 

“SİYASİ ARENADAN ÇEKİLİRİM”

Açıklamasına eleştirilerle devam eden Hayati Özzeren, “ Sn. Dedeoğlu ve ilimizde bulunan partimizin iki parti meclis üyesi de dahil, ben il başkanı olduktan sonra yaptığımız o kadar etkinlik ya da toplantının hangisine katılmışlardır?  Parti üyesi olmanın ilk kuralı olan üyelik ödentisi yapmışlar mıdır? Ben il başkanı olduktan sonra 1 lira dahi ödediklerini ispatlasınlar siyasi arenadan çekilirim. Ancak üyeliğin birinci görevi olan üyelik ödentisini dahi ödemeyen kişilerin borç bırakıp gittiler demeleri de ayrı bir inceleme konusudur.Kişi önce kendine bakmalıdır Sn. Dedeoğlu kağıt üzerinde olan kadın ve gençlik kollarından bahsetmekte ve aktif hale getireceklerini söyleyebilmektedir. Oysaki bu il yönetimi ilimizden bir Kadın Kolları Genel Başkanı çıkartmıştır. Bu bile yönetimimizin başarısının en küçük kanıtıdır”  ifadelerini kullandı.

 

“ÜLKE SORUNLARINA YOĞUNLAŞSIN”

Özzeren açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sn. Dedeoğlu Genel Merkez beni görevden alacakken daha il başkanı dahi olmamışken sade bir üyeyken İl Başkanını görevden almayın kendisi istifa etsin diyebiliyorsa 3 kez iktidar olmuş bir parti Genel Merkezi ve yöneticilerinin ne duruma düştüğü de açık seçik görülmektedir. Kaldı ki olayın detaylarını istifa sebeplerimi basın önünde açıkladım. Yönetimimiz döneminde Parti Meclis üyelerimiz ve onların etrafında uydu olanlar bizi yalnızlaştırma ve başarısız gösterme çabalarını, yönetimde olduğumuz süre içinde; kol kırılır yen içinde kalır hesabıyla hiçbir zaman kamuoyuna duyurmamaya özen göstermiş  bir yönetimin ardından, yönetimimiz ve CHP üzerinden siyaset yapmak ve gündemde kalmaya çalışmak yerine; şimdiki  yönetime ve Sn. Dedeoğlu’na naçizane tavsiyem ülke sorunlarına yoğunlaşmaları ve çözüm üretmeleridir. Şengül Hamamı’ndaymış gibi siyaset yapmamalarıdır. Teşekkür eder kamuoyuna saygılarımı sunarım”

26 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kadir yılmaz - Çirkeflik, adalet ve liyakat ilkelerini bertaraf eden yegane yetenektir.

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 12:44
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR