Oryantiring’in kalbi Başiskele’de attı!..

DOĞA VE DENİZ MANZARASIYLA HARİKA BİR İLÇE… Yarışma için en uygun bölge seçilen Başiskele’de ilk organizasyonunu yapan Türkiye Oryantiring Federasyo...

DOĞA VE DENİZ MANZARASIYLA HARİKA BİR İLÇE…

Yarışma için en uygun bölge seçilen Başiskele’de ilk organizasyonunu yapan Türkiye Oryantiring Federasyon, Mayıs ayı içerisinde de okul sporları yıldızlar ve küçükler bölge şampiyonasının Başiskele’de yapılmasını planladı. Denizi ve eşsiz doğası ile tercih edilen ilçe konumundaki Başiskele, federasyon ve spor kulüplerinin sağlık ve huzur bulduğu ilçelerin ilk sıralarında geliyor.

 

RAHAT ORTAMDA KAMP YAPILIYOR

Sağlıklı bir şekilde dinlenen ve antrenmanlarını yapan sporcular, performanslarıyla yarışmalarda en iyi dereceleri alarak kentlerine mutlu dönüyor. Oryantiring her türlü arazi ve iklim şartlarında harita ve pusula yardımı ile bir noktadan başka bir noktaya ulaşabilmek için sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran, bireysel veya takım olarak yapılan bir doğa sporu. Başiskele’de, ülkede en ideal yerlerden biri olarak gösteriliyor.

 

NEFES NEFESE YARIŞTILAR…

Türkiye Oryantiring Federasyonu 14 yaş ve alt grupları 2. Kademe 1. Bölge bölgesel oryantiring yarışmasının gerçekleştiği Başiskele’nin 30 dönümlük en büyük Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda, kulüp ve okul öğrencileri zamanla yarışarak hedeflerine ulaşmaya çalıştı. Yuvacık Serdar Okulu’ndan çıkış yapan yarışmacılar, 30 dönümlük alanda harita ve pusula yardımı ile hedeflerini bulmaya çalıştı. Oryantiring Federasyonu Mili Takım Antrenörü, Etkinlik Direktörü ve Hakemi Cihat Acar’dan, yarışma hakkında bilgiler alan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, park alanında diğer illerden gelen yarışmacıların aileleri ve yarışma sonrasında dereceye giren yarışmacılarla bir araya gelerek sohbet etti. Yarışma için gelen misafirlere belediye tarafından yemek ikramında bulunuldu.

 

CİHAT ACAR DA TEŞEKKÜR ETTİ…

Oryantiring Milli Takım Antrenörü, Etkinlik Direktörü ve Hakemi Cihat Acar, Batı Karadeniz ve Marmara bölgesinin tamamının kapsayan 14 yaş alt gruplarının bölgesel şampiyonasının, Başiskele Belediyesinin ev sahipliğinde Başiskele’de gerçekleştiğini belirtti. Oryantiring Federasyonu Etkinlik Direktörü Cihat Acar “Biz bu yarışma için bir arayışa girdik. Kocaeli’nde bütün bölgeleri dolaştık. Bizim sporumuza en uygun olan yerin Başiskele bölgesi olduğunu tespit ettik ve hazırlıklarımızı yaptık. Bölgenin haritalarını çizdik ve yarışmamızı gerçekleştirdik. İnşallah Mayıs ayı içerisinde de yaklaşık 800 kişinin katılacağı okul sporları yıldızlar ve küçükler bölge şampiyonasını da yine Başiskele’de yapmayı planlıyoruz. Bize bu yarışma için yardımcı olan, sporcularımız ve aileleri ile ilgilenen Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

23 Mart 2016 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR