“AKP’nin iktidarı sona eriyor”

SP Milletvekili adayı Mustafa Sezgin, “9 yıldır iktidarda olan AKP, Türkiye’ye yeterince hizmette bulunmamıştır. AKP iktidarının sona ermesine kısa bi...

BÜYÜT

SP Milletvekili adayı Mustafa Sezgin, “9 yıldır iktidarda olan AKP, Türkiye’ye yeterince hizmette bulunmamıştır. AKP iktidarının sona ermesine kısa bir zaman kaldı. Türkiye’nin kurtuluşu SP’dedir” dedi.

Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi, 12 Haziran’da yapılacak seçimlere iyi hazırlanıyor…
SP, genel seçimlerde başarılı sonuçlar almak zorunda…
Merhum liderleri Necmettin Erbakan’ın kemikleri sızlamasın diye, hazirandaki seçimlere daha büyük önem veriyor.
SP Milletvekili aday adayları seçim çalışmalarına başladı.
Her aday, 1.sıra adayıymış gibi çalışıyor…
SP 8.Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Sezgin de partisinin yüksek oy alması için elinden gelen çalışmayı yapıyor.
Sezgin’e hazirana kadar nasıl bir seçim stratejisi yapacağını ve ülkenin genel durumuyla ilgili soru yönettik.
Sezgin, Türkiye’nin SP iktidarıyla düzeleceğini söyledi.

12 Haziran seçimlerinde SP istediği oyu alacak mı?
SP Kocaeli yüzde 13 seviyesinde oy almıştır. Ülke genelinde en fazla oyu burada aldık. Bizim baraj problemimiz yok. Genel açıdan çalışmalarımız devam ediyor. İyi oy oranı alacağız, bundan şüphemiz yok. SP kadrolarımız gençlerden oluşuyor. 40 yıllık siyasi arenadayız. Gençlerimiz ilerleyen her dönemde daha da ileri gideceklerdir. .

Kentimizde hedeflenen milletvekili sayısı kaçtır?
Bizim her zaman hedefimiz tamdır. Çalışmalarımız her zaman bu yönde olmuştur. Kentimizde en yüksek oyu almayı hedefliyoruz. Ülke genelinde barajı aşacağız, bundan kimsenin şüphesi bulunmamaktadır. Bağımsız adayların etkili olabileceğini düşünüyorum. Baraj sıkıntımız yoktur. Çıkarabileceğimiz kadar milletvekili çıkarmak istiyoruz.

AKP, 9 yıldır iktidarda. Bu seçimler AKP’nin son iktidarı mı?
AKP iktidarının sona ermesine halkımız karar verecektir. Ama AKP’nin ömrünün kısa olacağını söyleyebilirim. AKP iktidarı halkımızın beklentilerine cevap veremiyor. Halkımız bu yönde bizlere gereken desteği vermektedir. AKP’nin uzun bir süresi kalmamıştır.

AKP’nin alternatifi yok deniyor. Buna katılıyor musunuz?
Buna kesinlikle katılmıyoruz. Böyle bir şey yok. Biz sadece kendimiz için herkes için bizim iktidarımız gerekiyor. Herkesin alternatifi vardır. Burada temsilde sıkıntı vardır. Halkımız AKP’yi Irak’ta mazlum kanı akıtılsın diye seçmedi. Temsil etmek çok önemlidir.

Seçimlerde “Yaptık, yapacağız” sloganı kullanıyorsunuz. Bu etkili olmuyor mu?
Geçmişimizle şeref duyuyoruz. Refahyol iktidarında neler yaptığımız halkımız tarafından bilinmektedir. Bunları yapan bizler, yeniden yapacağız. İktidarımız döneminde işçiye, memura, emekliye ve tüm emekçilere en az yüzde 50 zam verilecek. Doğumundan ölümüne kadar herkes sigortalı sayılacak. Nüfus cüzdanları aynı zamanda sağlık karnesi olarak kullanılacak. Üniversite harçları kaldırılacak. Gelir dağılımında adalet sağlanacak. Halkımızla barışık yeni bir anayasa yapacağız. Mevcut anayasa bir darbe ve vesayet anayasasıdır. Milletimizin bu anayasadan kurtulması gerekir. Alnımız ak olarak dolaşıyoruz. Ülkemizin bizim iktidarımız döneminde kazanımlarımızı halkımıza anlatıyoruz. 96 yılında yapılanlardan gençlerimizim haberi yok. Onlara yapılanları anlatıyoruz. Gençlik 28 Şubat hakkında bilgisi bulunmuyor. 3 yaşında olanlar bugün 18 yaşında oldular. Denk bütçeyi, havuz sistemini halkımıza anlatıyoruz. Bizim derdimiz particilik değildir. Derdimiz halkımızın sorunlarıdır. Rakamlar üzerinden yalanlar söyleniyor.

Gençlere yönelik neler yapacaksınız?
Üniversitelerde çeşitli siyasi görüşlerde olanların oranı yüzde 5 seviyesindedir. Gençlerimizin ilgisizliği görülmektedir. Bu sadece toplum içerisinde gençlerin değil, herkesin bir ilgisizliği bulunmaktadır. Biz bu noktada gençlerimize soruyoruz. Gençlerimiz ülkemizin gidişi hakkında bir fikrinin olmadığı görülmektedir. Bizler bu noktada gençlerimize gereken desteği vermeye çalışıyoruz.

Mustafa Seznin kimdir?
1982 Gebze doğumlu. Aslen Samsun, Çarşambalı. KOÜ İletişim Fakültesi mezunu. SP Gebze Gençlik Kolları üyesi. Çelik sektöründe faaliyet gösteren şirkette muhasebe bölümünde çalışıyor.

20 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR