Sirmen "Belediye değil vatandaş kazanacak"

    Ev ziyaretlerine devam eden CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Kozluk Mahallesi İsmail Kolaylı Caddesi üzerinde yaşayan Özl...

 

 

Ev ziyaretlerine devam eden CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Kozluk Mahallesi İsmail Kolaylı Caddesi üzerinde yaşayan Özlem-Ziya Borucu çiftinin evine konuk oldu. Sirmen her mahalle ziyaretinde olduğu gibi sorulan sorulara da yanıt verdi.

DÜZENLEME YAPACAĞIZ

Bir mahalle sakininin sorması üzerine İzmit’in imar durumlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Sirmen; İzmit’te ne yazık ki adaletsiz bir durum mevcut. Kent Konut ve Toki 18 katlı bina yapabiliyor. Vatandaşa ise 3.5 kattan fazlasına izin verilmiyor. Herkes eşit muamele görmeli, artık biraz da vatandaş kazanmalı. Vatandaşın arsasına değer kazandıracak düzenlemeleri yapacağız” dedi.

VATANDAŞ KAZANACAK

Sözlerine detaylarla devam eden Sirmen “ Kentsel Dönüşüm adı altında vatandaşın arsası çok ucuza alınıyor ve bu arsalar üzerinden yüksek kat izinleriyle büyük bir rant yaratılıyor. Ancak bu durumdan vatandaş faydalanamıyor. Çünkü vatandaş aynı haklara sahip değil. Biz geldiğimiz zaman kimse bu zamana kadar olduğu gibi arsasını zorla vermek zorunda kalmayacak. Herkes arsasını rızasıyla vermek isteyecek, çünkü bizim sistemimizde kazancı vatandaş sağlayacak, belediye değil” dedi.

03 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR