“Kocaeli, bizim için rol model olacak”

Antakya’dan ilimize gelen heyette yer alan belediye başkanları, Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Çınarlıdere’de yürüdü. Antakyalı belediye başkanları...

BÜYÜT

Antakya’dan ilimize gelen heyette yer alan belediye başkanları, Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Çınarlıdere’de yürüdü. Antakyalı belediye başkanları yürüyüşün ardından yaptıkları konuşmada, Kocaeli’nin, kendileri için rol model olacağını belirttiler

Yeni yasayla büyükşehir statüsü kazanan Hatay’dan ilimize gelen heyet, hafta sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yürüdü. Yürüyüşe Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Yayladağı Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ile belediye meclis üyeleri ve mühendislerden oluşan heyet katıldı. Yürüyüşe ayrıca, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu da katıldı.

“ÖRNEK ALIYORUZ”
Başkan Karaosmanoğlu’nun Kocaeli genelindeki belediyecilik çalışmalarının yanı sıra haftanın üç günü halkla birlikte gerçekleştirdiği sağlıklı yaşam yürüyüşlerini de kendilerine örnek alacaklarını söyleyen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek adına Kocaeli’de halk sağlığına verilen önem bizi çok etkiledi. Başkanımız Karaosmanoğlu, hizmetleriyle ve sizin desteğinizle dik yürüyor. Arkasında siz varsınız. Biz de güzel şeyleri kendimize örnek alıyoruz” dedi.

“KENTİMİZDE UYGULAMAK İSTİYORUZ”
Sırasıyla söz alan Antakyalı belediye başkanları da, Kocaeli’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, “Büyükşehir sürecinde işi ustadan, İbrahim ağabeyimizden öğrenmeye geldik” ifadesini kullandı. Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, “Misafirperverliğiniz için size teşekkür ediyoruz. Kocaeli Büyükşehir’deki uygulamaları örnek alıp, bunları kentimizde uygulamak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“BEN DE KOCAELİLİYİM”
Yayladağı Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı da, “Kocaeli, gerçekten bir Avrupa kenti olmuş. Bunu yakından görmek gerekiyor. Kocaeli bizim için rol model olacak” dedi. Kendisini artık Kocaelili olarak gördüğünü söyleyen ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu, Kocaeli’nin çevresiyle, doğasıyla ve insanıyla müthiş bir kent olduğunu, Büyükşehir deyince akla Kocaeli’nin geldiğini, o nedenle de örnek alındığını dile getirdi.

“GÜZELLİKLERİ PAYLAŞIYORUZ”
Hatay’dan ilimize gelen belediye başkanlarını ve heyeti bir kez daha selamlayan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de sağlıklı yaşamak, geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. O nedenle 7’den 70’e buradayız. Kentlerimizin kalkınması adına şehrimize misafir gelen belediye başkanlarımızla güzellikleri paylaşıyoruz, bundan sonra da paylaşmaya hazırız” şeklinde konuştu.

12 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR