Kandaz'dan önemli açıklamalar

AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’dan sert çıkış. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile aralarında bir sorun olmadığını söyleyen Kandaz, ...

AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’dan sert çıkış. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile aralarında bir sorun olmadığını söyleyen Kandaz,  Buna rağmen yerel basında haberler çıkmasına ve kulislerde bu iddiaların konuşulmasına sinirlendi.

 

BİRİLERİ YAZDIRIYOR

Kandaz, basında yer alan iddiaların tamamen hayal ürünü olduğunu ileri sürerek, ‘Birileri bunları yazdırıyor. Altından bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. Ancak kimseyle muhatap olmam, ben bunları aştım. Ancak, gazetelere beni ‘Üzülmez ile kavga etti´ şeklinde yazdıranları da biliyorum” dedi.

 

ESKİDEN DE YAPIYORLARDI

İddiaların doğru olmadığını belirten Kandaz, “Benim Hüseyin Üzülmez ile hiçbir sorunum yok. Aynısını geçmiş başkanımız Şükrü Karabalık döneminde de yapıyorlardı. Şöyle böyle diyorlardı. Buranın ilçe başkanı benim. Üzülmez ile bir sorunum olsa bunları çözecek kapasiteye ve tecrübeye de sahibim´ şeklinde konuştu.

 

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Yıpratılmak istenmesini önümüzdeki kongre sürecine bağlamayan Kandaz, “Ben hiçbir seçimde ısrarla aday olmadım. Partimizin bu konudaki anlayışı ve uygulamaları ortada. Sen istediğin kadar çık, parti devam et derse edersin, dur derse durursun” şeklinde konuştu. Üç dönem ilçe başkanlığı yaptığını ve 8 yıldır kendisiyle uğraşıldığını vurgulayan Kandaz, ‘Bana hırsız, arsız dediler. Varsa hırsızlığımız, arsızlığımız, ellerinde ne varsa gitsinler savcılığa, ama yapamıyorlar, Elhamdulillah böyle bir şey yok. Ama çamur at izi kalsın istiyorlar” dedi.

 

ÖZDAĞ´IN DEĞİL KOTO´NUN İFTARINA GİTTİM

Kandaz, KOTO´nun iftarına gitmesiyle ilgili ‘Kulağı çekilmiş” iddialasıyla ilgili olarak da, “Ben KOTO üyesiyim, Murat Özdağ´ın değil. O iftarda bir sürü Ak Partili, bir sürü bürokrat vardı. Onları görmüyorlar da beni mi görüyorlar. Davet edildim gittim, İzmit´teki genel iftara gidersem o zaman istediklerini konuşsunlar" dedi.

19 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR