İzmit halkı sokağa döküldü

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydına tepki olarak Cumhuriyet Parkı’nda toplanarak kent meydanında sloganl...

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydına tepki olarak Cumhuriyet Parkı’nda toplanarak kent meydanında sloganlarla yürüyüş gerçekleştiren yurttaşlar slohanlarla ses kaydına tepki gösterdi. Yaklaşık  400 kişinin  katıldığı  eylemlere  sloganlar damgasını  vurdu. AKP’nin “Dik  dur  eğilme bu  millet  seninle”  şeklinde  ki  sloganı  “Dik dur  eğilme  paraların  dökülür”  şeklinde yorumlandı. Yürüyüşe birçok siyasi  parti  ve sendika destek verirken, eyleme Halkevleri öncülük etti.  Saat  18.00’de  Cumhuriyet  Parkı’nda  toplanan  İzmitliler  bir  süre  slogan  attıktan  sonra yürüyüşe geçti. Cumhuriyet Parkı’ndan başlayan yürüyüş Fethiye Caddesi, Yürüyüş Yolu ve Leyla Atakan Caddesi’nden devam edip tekrardan Cumhuriyet Parkı’nda son buldu. Yürüyüş esnasında  çevredeki  yurttaşların  balkon  ve  pencerelerden  yürüyüşçülere alkış ve sloganlarla destek verdi.

 

BARİKATA YUMURTA FIRLATILDI

Yürüyüş esnasında  polis  çevrede  yoğun  güvenlik  önlemleri  aldı. Yürüyüşçüler Halk Bankası İzmit şubesi önünde geçerken çevik kuvvet polisleri banka önüne barikat kurdu. Yürüyüş esnasında eylemcileri adım adım takip eden polis ekiplerinin olağan güvenlik önlemleri de dikkatlerden kaçmadı. Çınarlı’da bulunan AKP Seçim bürosunun önüne gelen tekrar çevik kuvvetin barikatıyla karşılaştı. Eylemcilerden bir kaç kişi barikata doğru yumurta fırlattı. Kalabalık ufak hareketliliği arasından sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Parkı alanına doğru yürüdü.

 

heo_8986.jpg

SOKAK SANSÜRLENEMEZ

Cumhuriyet Parkı’nda tekrar toplanan eylemciler slogan atmaya devam etti. Eylemci grup adına konuşma gerçekleştiren Emek Partisi’nden Adem Korkmaz, “AKP iktidarı ‘gelecek’ diye bir şey bırakmadı. Sakız alırken bile verdiğimiz vergiyi ceplerine doldurdular. Yandaş medya da yolsuzlukları sansürledi. Sokak sansürlenemeyecek” diyerek topyekün AKP’ye karşı olduklarını söyleyen Korkmaz, “Buradan AKP’ye sesleniyoruz; Bırakın iktidarı sonunuz daha kötü olacak” şeklinde konuştu.

26 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR