Orman İşletmede kanunlar anlatıldı

Düzenlenen seminerin ev sahipliğini İzmit Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman yaparken 11 Nolu Orman Kadastro Komisyonu Başmühendisi Bülent Faruk Yay...

BÜYÜT

Düzenlenen seminerin ev sahipliğini İzmit Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman yaparken 11 Nolu Orman Kadastro Komisyonu Başmühendisi Bülent Faruk Yaylı konuşmacı olarak katıldı.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Kavakçılıkta gerçekleştirilen toplantı iki aşamalı olarak gerçekleşti. İlk toplantı ilimizdeki kadastro mülkiyetleri ile ilgiliydi. Toplantının ilk aşamasında İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcıları Hacı Ahmet Çiçek ve İsmail Şan, İzmit Orman İşletme Şefi İlker Özoğlu, Kandıra Orman İşletme Şefi Ali Bal, Gebze Orman İşletme Şefi Ahmet Öztürk, Mollafenari ve Dilovası Orman İşletme Şefi Ayhan Bahşi, Derince ve Uzuntarla Orman İşletme Şefi Gökhan Uludaş, Kargalı Orman İşletme Şefi Gökhan Yıldırımlı, Hereke Orman İşletme Şefi Güray Kar, Taşköprü Orman İşletme Şefi Hakan Mercan, Körfez Orman İşletme Şefi Nazım Kayadibi, Kadastro ve Mülkiyet Şefi İlke Hilal Şensöz, İşletme Avukatları Gülnihal Keklik ve Hatice Kübra Gündüz ve Sadık Bayburtlu katıldı.

 

“KOMİSYONDA ŞANSLIYIZ”

Toplantının ikinci bölümüne genç orman ve meşcere mühendisleri de katıldı. Programda ilk olarak konuşan Abdullah Duman, “Komisyonların iki asli görevi var. Bölgemizde 8 komisyonun olması bizim için şanstır. Hata yapma lüksümüz yok” dedi ve kanunların farklı olması nedeniyle 4 bine yakın davanın açıldığını söyledi. Bülent Faruk Yaylı ise, “Kadastro bizler için her zaman büyük bir sorun teşkil ediyor. Çünkü yıllarca iki farklı kurum iki farklı kanun kapsamında düzenleme yaptı. Bugünkü sorunların birçoğu bu nedenle yaşanıyor. 2005 yılında 80 yıl sonra ilk kez Orman Kanunları ve Kadastro Kanunları birleşti” şeklinde konuştu.

13 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR