Yıldırım’a tepkiler büyüyor

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın, geçtiğimiz günlerde ilçedeki seçmenlere gönderdiği mektuplara siyasilerin tepkisi giderek artıyor. SP...

BÜYÜT

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın, geçtiğimiz günlerde ilçedeki seçmenlere gönderdiği mektuplara siyasilerin tepkisi giderek artıyor. SP İlçe Başkanı İsmail Aydın’ın ardından MHP’li ilçe başkanı Orhan Kılınçsoy da, Başkan Yıldırım’a, “Kendi imzanla dağıttırdığın mektuplar için neden cevap vermiyorsun?” diye sordu.

 

“MALİYETİ ÇOK YÜKSEK”

Belediye başkanı İsmail Yıldırım’ın, vatandaşlara tanesi 15 kuruştan gönderdiği toplam 41 bin 239 mektup ile ilçe halkının parasını boş yere harcadığını dile getiren Kılınçsoy, “Mektuplar 6 bin lira maliyetle seçmene gönderildi. Renkli baskı yapılan zarfı ve mektuplarla birlikte bu rakam kim bilir kaç bin lira oldu. Çoğu vatandaşın okumadan çöpe attığı bu mektuplarla ilçenin paraları da çöpe atılmıştır” dedi.

 

“PARASI KİMİN CEBİNDEN ÇIKTI?”

Belediyenin parasının birilerinin siyasi egosunu tatmin edilmesi için kullanılamayacağını ifade eden Kılınçsoy, şöyle konuştu: “Mektup parası Bu paralar İsmail Yıldırım’ın cebinden mi, yoksa halkın cebinden mi çıktı iye soracakken Basın Yayın, Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürü Mesut Çetinkaya tarafından açıklamada mektup ücretlerinin İsmail Yıldırım’ın cebinden ödediği belirtiliyor. Kendisi ödediyse posta ve baskı faturalarını basınla paylaşın. Fakat bunu yapamazsınız, çünkü bundan önceki hiç bir fatura için böyle basın açıklaması yaptırmamıştın.”

21 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR