Yeni kanun ne getiriyor?

        Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliği ile oda üyelerine, “6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun, tüket...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliği ile oda üyelerine, “6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun, tüketici, esnaf ve tacire getirdiği hak ve hükümlülükler” ile “tüketici hakem heyetlerinin çalışma usul ve esasları” konularında konferans verildi. KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda düzenlenen konferansta, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Yakup Güzel konu ile ilgili detaylı sunum yaptı.

 

DAHA ÇOK GÜVEN

VERMEMİZ LAZIM

Oda üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansı KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ender Şenol ile KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı da takip etti. Toplantının açılışını yapan Meclis Başkanı Karagöz, “Tüccar olarak daha çok güven vermemiz lazım. Kanun, tüketicinin korunması noktasında çok önemli değerler taşıyor” dedi.

 

EN AZ ÇEKİN DÖNDÜĞÜ İL KOCAELİ

Kocaeli’nin güvenilir bir kent olduğunu dile getiren Karagöz, “En az çekin döndüğü illerin başında Kocaeli geliyor. Esnaf da, işveren de asıl görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyor” dedi. Ticaret İl Müdürü Uzunkaya ise, yeni tüketici kanununun hak aramayı kolaylaştıracağına vurgu yaptı.

 

BİR YILDA 833 BİN 854 ŞİKAYET

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Yakup Güzel de sunumunda önemli konulara değindi. Güzel, “Geçtiğimiz 1 yıl içinde 833 bin 854 tüketici şikayeti yapılmış. Bu rakam 1 yılda iki kat artmış. Bu şikayetleri en aza indirgemek için hazırlanmış bir kanun var karşımızda. Sadece tüketiciyi değil, tüm esnafı ilgilendiriyor” dedi. Güzel yasanın ticari hayata getireceği yeniliklerden bahsederek sunumunu noktaladı.

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR