Hacıoğlu: Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağız

Emlakçılar Odası Başkan Adayı Alpay Hacıoğlu, Leman Kültür Kafe’de emlakçılarla bir araya geldi. Pazar günü Muhasebeciler Odası’nın yerinde yapılacak...

Emlakçılar Odası Başkan Adayı Alpay Hacıoğlu, Leman Kültür Kafe’de emlakçılarla bir araya geldi. Pazar günü Muhasebeciler Odası’nın yerinde yapılacak olan Emlakçılar Odası’nın kongresi saat 10.00’da başlayacak. Yapılacak olan kongrede 784 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede 7 asil 7 yedek yönetim kurulunun yanı sıra 3 asil 3 yedek denetim kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Kahvaltı sonrasında açıklama yapan Hacıoğlu “Yarın hepinizi düğüne gider gibi kongreye bekliyoruz. Kongreyi kim kazanırsa kazansın kazanan sektörümüz olacaktır. Sizlerin sayesinde heyecan içerisinde çalışmalarımızı yaptık. Yaşanan zorluklar içerisinde bugünlere geldik. KEMDER sayesinde önemli başarılar elde edilmiştir. 2015 yılında odanın kurulacağı sözünü verdik. Bu sözümü yerine getirdiğimiz için mutluyum” dedi.

 

HEDEF KANUNU ÇIKMASI

Emlakçılar Odası’nın kurucuları buradadır diyen Hacıoğlu “Şimdi hedefimiz emlakçılar kanunun çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede yasal zeminde çalışmalarımızı yapacağız. Yapılacak olan kongreye geniş katılım olacaktır. Vergi levhası sicil kaydı olanlar kanun çıkması ile bu yasaya tabi olacaklardır. Kanun sonrasında emlakçı olmak isteyenlerin üniversite mezunu olması gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

 

CEZA VERİLECEK

Çıkartılacak olan kanunda önemli yaptırımların olacağına dikkati çeken Hacıoğlu “Kanuna riayet etmeyenler hakkında bin ile 50 bin TL arasında para cezası kesilecektir. Binlerin milyon TL’lerin konuşulduğu bir kentte yaşıyoruz. Sözleşmesinin kimse iş yapamayacak. Bu sayede sektörümüzde daha ciddi işler yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

GENİŞ YÖNETİM OLACAK

Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu “Yapılacak olan seçimleri kazanmamız durumunda her ilçemizde temsilciliklerimiz açılacaktır. Komisyonlar kurulacaktır. Sadece 20 kişiyle hizmet üretilmeyecek. Meslektaşlarımızın desteği ile bu kongrenin kazanan tarafı olacağız. Burada ki kalabalığı ve coşkuyu gördünüz. Her ilçede bu tarz toplantılar yapıldı. Sonucunu sandıkta alacağız. İzmit İlçe’de son toplantısı yapıldı. Bu toplantı bizim için riskti. Biz bu riski göze alarak bu toplantıyı yaptık” dedi.

 

44 İLDEN BÜYÜĞÜZ

251 İzmit İlçe sınırları içerisinde yapılacak olan kongrede oy kullanacak emlakçıdan 200 tanesi buraya gelmiştir diyen Hacıoğlu “Bu tablo karşısında duygulandık ve gururlandık. İzmit 44 ilden daha büyük bir ilçedir. Gayrimenkul sektöründe çok aktif olan bir il durumundayız. Kentimizde kaliteli hizmet verilmektedir. Alt yapısı olan isimle emlakçılık yapmaktadır” açıklamasında bulundu. 

 

BİZLERİ ÜZDÜ

500 kişilik isim listesi ile oda kurulmaktadır diyen Hacıoğlu “Biz bu 500 sayısına ulaştığımız zaman oda kurulması noktasında başvurumuzu yaptık. Bu başvuru sonrasında odanın kurulma yetkisinin gelmesini beklerken başka bir meslektaşımızın bu yetkiyi alması sonrasında yaptığı basın açıklaması bizleri üzmüştür. Bizleri üzen nokta bu olmuştur. KEMDER yeterli kılınmadı, yetkiyi alamadığı yeterli olmadığı şeklinde basın açıklaması bizleri üzmüştür” dedi.  

 

ODANIN ÖZELLİĞİ

katilimm-001.jpg

Kanunda kriter yoktur diyen Hacıoğlu “500 imzayı bulan yetki alabilmektedir denmektedir. Bir takım kurnazlık pratiklik, kendi hızlı çalışması ile bu yetkiyi almıştır. Yoksa bir ayrı bir özellik yoktur. Biz bu süreci geçtik. 501 imza ile başvuru yapıldı. Ülke genelinde 18 tane Emlakçılar Odası bulunmaktadır. Bizim odamız 19’ncu sırada yer almaktadır. 500 sayısıyla kurulan ilk meslek odası durumundayız” açıklamasında bulundu. 

 

HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ARKA BAHÇESİ OLMAYACAĞIZ

mhp---chp.jpg

Emlakçılar Odası seçimlerinde siyasetin devreye girdiği noktasında ki iddialara Hacıoğlu “KEMDER’de 6.5 yıldır başkanlık yapıyorum. Bizim şuanda yönetim kurulunda mecliste bulunan 3 siyasi parti içerisinde görev alan yetkili isimler yönetimimizde yer almaktadır. Siyaseti alet etseydik bu kadar başarılı bir yönetim olamazdık. Bizler seçimi kazandıktan sonra aynı durum devam edecektir. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağız. Biz sektör gereği herkese hizmet ediyoruz. Her meslek grubuna hizmet vermekteyiz. Bizler yönetime geldikten sonra siyaset bizde bitmiştir” dedi. Serkan BORLAK

 

03 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Candan - Böyle konusuyonuzda Aydin ünlü kim peki alpay bey

Yanıtla . 0Beğen 03 Eylül 12:21
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR