Gençlerden darbeye tepki

Sabri Yalım Parkı’nda katılım yoğun olduğu ortak basın açıklaması öncesi darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden güvenlik güçleri ve vatandaşlar i...

Sabri Yalım Parkı’nda katılım yoğun olduğu ortak basın açıklaması öncesi darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden güvenlik güçleri ve vatandaşlar için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Basın açıklaması sırasında kalabalık tarafından “Gençlik Burada Darbeciler Nerede”, “İdam İsteriz” sloganlar atıldı. Basın açıklamasına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın da gençlere destek verdi. Kalabalık basın açıklamasının ardından Demokrasi Nöbeti tutmak için Perşembe Pazarı alanına yürüdü.

 

ice11-198.jpg

 

DEMOKRASİ DIŞI HAREKET KABUL EDİLEMEZ

Basın açıklamasında konuşan Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Sedat Köse “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini tehdit edenler, dış güçlerin gölgesinde aziz vatanımızı bölme amaçlı darbe girişiminde bulunanlar yüce Türk Adaleti karşısında hak ettikleri en ağır bedeli ödemelidirler. Ülkemiz son dönemde yaşanan demokrasi dışı hareket kabul edilemez. Biz bugüne kadar demokrasinin koruyucusu olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Halkın ve siyasetin hep birlikte darbeye karşı geldiği bu manzara, geleceğimiz için çok önemli bir kazanımdır” dedi.

 

ice22-088.jpg

 

 “DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Devlet yönetimine halkın katılımı demokrasinin temelidir diyen Köse “Türk Milleti her zaman olduğu gibi ihanete gereken cevabı vermeye devam edecektir. Türkiye bu süreçte tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet diye haykırmıştır. Halkımız, ulvi duruşuyla demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya örnek olacak şekilde göstermiştir. Bizler vatanımızın, milletimizin savunuculuğunu demokrasiye sahip çıkma noktasında geçmişte ve bugün olduğu gibi her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız” açıklamasında bulundu.

 

“GENÇLER BU ÜLKENİN İSTİKBALİDİR”

Tüm Kocaeli halkını evlerini ve işyerlerini şanlı Türk bayrağı ile donatmak için çağırıyoruz diyen Köse “Bizler buradan sayın yetkililere sesleniyoruz. Günlerdir milli irade ve demokrasi nöbeti tuttuğumuz Perşembe Pazarı alanının isminin Milli İrade Meydanı olarak verilmesini talep ediyoruz. Bu süreçte Emniyet Teşkilatımıza, Türk Ordusunun şerefli personeline ve kahraman halkımıza teşekkürü borç biliriz. Gençler bu ülkenin istikbalidir” ifadelerini kullandı.

 

YOĞUN KATILIM

Basın açıklamasına Genç Memur-Sen, Türkiye Gençlik Vakfı, Genç Ensar, Genç İHH, Gökkuşağı Derneği, KİHMED, MİKAV, Genç Kocaelililer Derneği, Genç Girişimciler Derneği, Genç TEMA, MTTB, Başiskele Öncü Gençlik Derneği, Genç MÜSİAD, Gültepe Gençlik Vakfı, Vanlılar Derneği Gençlik Vakfı, Semerkand, Kocaeli Fikir Kulübü, Hereke Ordulular Derneği, KOÜ Öğrenci Konseyi, Genç Nesil Derneği, Gümüşhaneliler Vakfı, Trabzonlular Derneği, Kahramanmaraşlılar Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Genç TÜMSİAD, İzmit Genç İş Adamları Derneği, AGD, Ahmet Yesevi Ocağı Eğitim ve Kültür Derneği, Genç Fikirler Derneği, Vizyon Gençlik Derneği, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İlçe Kent Konseyleri Gençlik Meclisleri, Dünya İslam Birliği Derneği, Uluslar arası Öğrenci Derneği, Ordular Derneği ve Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu katılım gösterdi.

 

DÖVİZLERLE YÜRÜDÜLER

Düzenlenen ortak basın açıklamasının ardından Demokrasi Nöbeti tutmak için Perşembe Pazarı alanına yürüyen kalabalık sloganlar atarken  “Gençlik Darbeye Hayır Diyor” yazılı pankartı taşıdı. Yürüyüş sırasında kalabalık tarafından   “Darbecilere İdam”, “Sağlam İrade Burada”, “Gençlik Vatanına sahip çıkıyor”, “Millet Destan Yazıyor” yazılı dövizlerin taşıdılar.

Serkan BORLAK

20 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR