Dilovası’nda anneler yarıştı

Dilovası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez ‘Anne Eli Lezzeti’ isimli yöresel yemek yarışması düzenlendi. Kadınlar...

Dilovası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez ‘Anne Eli Lezzeti’ isimli yöresel yemek yarışması düzenlendi. Kadınların sosyal aktivitelerde daha etkin olmalarının amaçlandığı yemek yarışmasında konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Dilovası her yönüyle sosyal ve modern bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bugün yapılan yarışmayla Anadolu’nun o eşsiz lezzet kültürü ilçemizde de yaşatılacak ve yörelerimizin lezzetleri tanıtılmış olacak” dedi.

 

7 ANNE KATILDI

Yarışmayı baştan sona kadar takip eden Ali Toltar tüm yarışmacılara başarılar diledi. Yarışmanın jüri üyeliğini Gülaya Artut, Leyla Özmen, Arzu Erdem, Meral Altunlu üstlendi. Yarışmaya, Filiz Yarar, Semayi Uğur, Meral Öner, Emine Sezer, Fidan Gençdoğan, Emine Uslu, Lale Revane Tüzün isimli 7 anne katılırken Doğu, Ege, Marmara, Karadeniz bölgelerinden yemekler sergilendi.

 

PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Yarışmanın birincisi Ege yöresine özgü patlıcan böreği yemeği ile Semayi Uğur, ikincisi Ağrı yöresine özgü avdigor köftesi ile Filiz Yarar, üçüncüsü ise Malatya yöresine özgü sebzeli sulu köfte ile Emine Sezer oldu. Dereceye giren yarışmacılar para ödülü ile ödüllendirildi.

 

ye1.jpg

ye2.jpg

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR