Büyükşehir’den 228 okula spor sahası

2008 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatı ile başlayan Potasız Okul Kalmasın projesi ile Milli Eğitim Müdürl...

BÜYÜT

2008 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatı ile başlayan Potasız Okul Kalmasın projesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 228 okulun bahçesine voleybol ve basketbol sahası yapıldı. Büyükşehir tarafından okulların bahçelerinde oluşturulan voleybol ve basketbol sahalarında çocuklar okullarında rahatça sporlarını yapabiliyorlar.

SPOR EĞİTİMİN BİR PARÇASI
Potasız okul kalmasın projesini yakından takip eden ve öğrencilerle sık sık bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sporun eğitimin bir parçası olduğunu söylüyor. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile tüm ilçelere yapılan bu spor sahalarının gençlerin spora olan ilgisini arttırdığını ve sporda başarıların yolunu açacağını belirtti.

PROJE 2008’DE BAŞLADI
2008’de 18 okulda uygulanmaya başlayan proje 2009’da 82, 2010’da 52, 2011’de de 71 okulda gerçekleşti. İzmit’te 41 okulda yapılan basketbol sahaları, Gebze’de 36, Gölcük’te 22 Körfez’de ise 20 adet olarak hayata geçti. Basketbol sahaları Kartepe’nin 19, Karamürsel’in 10, Dilovası’nın 8, Derince’nin 15, Çayırova’nın 11, Başiskele’nin 14, Kandıra ve Darıca’nın ise16 okulunda yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

HEM BASKET HEM VOLEYBOL
28 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde yapılan sahalar 476 metrekare alana sahip. Renkli zemini ile okul bahçelerini canlandıran sahalar basketbol ve voleybol olmak üzere iki spor dalının oynanmasına imkan sağlıyor.

05 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR