AKP İl Başkanı Civelek “ARKA ODAMIZ YOK”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, bizlerin arka odası yoktur, Pazarlık yada nahoş olay asla olmadı. Ellerini ovuşturmak için bekleyenler çok beklerler. L...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, bizlerin arka odası yoktur, Pazarlık yada nahoş olay asla olmadı. Ellerini ovuşturmak için bekleyenler çok beklerler. Listeler için bir pazarlık bir savaş beklemesin” açıklamasında bulundu.

AKP il yönetim kurulu toplantısı gecikmeli olarak parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde açıklama yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “Oldukça yoğun günler geçiriyoruz. Yapılan istişareler neticesinde 7 ilçede devam 5 ilçemizde yeninden istişare kararı alındı. Cumartesi günü Ankara’ya yeninden gittik bu aralar orayı su yolu yaptık. Gölcük İlçesi için Sedat Yücel, olumlu tepkiler geldi. Ham aday olanlar hemde ilçeden olumlu tepkiler geliyor. Derince konusunda kongrenin ertelenmesine karar verildi. Karamürsel kongresi yapıldı. Coşkulu kongre oldu. Çok istememize rağmen olmadı. Ankara’da temaslarımız vardı” dedi.

TEK LİSTE
Civelek “Körfez İlçe kongresiyle ilgili olarak sıkı çalışmalar yapmamız gerekiyordu. Ankara’dan geldikten sonra parti çalışmaları arada da il başkalığı görevimiz devam ediyor. Hendek’te nişana katıldım. Çok kalabalık bir ortamda ilk kez kız istedim. Körfez İlçe’de çalışan Mehmet Uzunoğlu – Mehmet İpşiroğlu tarafından yapılan görüşmeler sonrasında Körfez İlçe’de gece 03.30’a kadar çalışmalarımız devam etti. Bir uzlaşma zemini aradık. Bizi anlamakta güçlük çekiyorlar. Bizler demokrasinin uzlaşma tarafını seçtiğimiz bir seçimdir. Tek liste genel merkez tarafından istenildi. Uzlaşma sağlanamaması sonrasında sabah görüşmek üzere ayrıldık. Sabah erkenden ilde toplantı yapıldı. Neden ayrıntılı anlatıyorum. Körfez kongresinde kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. Kahvaltı yapıldı. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, özverili çalışma yapmıştır. Siyasi büyükler araya girmediği zaman süreç uzayabiliyor. Katılmaları durumunda ayrı bir bereket gelmektedir” açıklamasında bulundu.

GÖNÜLLÜ ÇEKİLMELER OLDU
Civelek “Saat 12.00’de kongre başlayacaktı. Biz o saatte işin doğrusu görüşmeler devam ediyordu. Uzlaşma zemini içerisinde görüşmelerimizi yaptık. Bizim teşkilatımız içerisinde ne kadar AKP’nin benimsendiği hakkında güzel bir örnek yaşadık. 4 kişi listeye alacaktık bunun içinde 4 kişinin çıkması gerekiyordu. Yapılan toplantıya İl Koordinatörü Temel Coşkun, ben, Teşkilat Başkanımız Mehmet İpşiroğlu ve İlçe Başkanı Engin Koyun katıldı. Ben konuşurum dedim. Eğer alınması gereken bir risk varsa bunu il başkanı alır. Biz kaçak güreşmeyiz. Biz genel merkezimizin anlattıklarını teşkilata anlatırız. Orada 4 kişinin affını istiyoruz. Gönüllü varmıdır? Dedik. Bir arkadaşımız hemen el kaldırdı. Hemen ardından beş kişi el kaldırdı. Partimizin yürümesi adına sizlerin taktir ettiği isimler yazılabilir. 6 kişi hemen geri çekildi. Engin Koyun bunlar yaşanırken yanımda ağlamaya başladı. Arkadaşlarımız bizlerin olması önemli değil önemli olan partinin başarısıdır” dedi.

ARKA ODAMIZ YOK
Herhangi bir şey olmadı diyen Civelek “Pazarlık yada nahoş olay asla olmadı. Ellerini ovuşturmak için bekleyenler çok beklerler. Listeler için bir pazarlık bir savaş beklemesin. Diğer ilçe kongrelerde aynı şekilde yapılacaktır. Bugüne kadar Derince ve Gebze ilçelerinde kongreler ertelendi. Körfez İlçe kongresi sonrasında Gebze İlçesinde çalışmalara başladık. İlçe Başkanı Yılmaz Bayram ve aday Ekrem Özenir, diğer arkadaşların katıldığı kahvaltı yapıldı. 5 saat sürdü. İlçe binasında mahalle başkanları, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleriyle bir araya geldik. Belediye Başkanımız Adnan Köşker ile görüştük. 14 saat görüşmeler yapıldı. Ankara’da Yılmaz Bayram ve Ekrem Özdemir ile görüşme yaptık. Bizim arka odamız yok, kapımız her zaman açıktır. Gebze İlçesi’nin erteleme yazısı genel merkezden verildi. Alınan yazı ile Gebze İlçesinde bir kez daha görüşmeye geçtik. Biz erteleme derdinde değiliz. Bizim derdimiz 2023 Türkiye için çalışmaktır. 2014 yerel seçimlerine çalışmalara hız vermek derdindeyiz. Bir sonuç alınmaması durumunda erteleme yazısı YSK verildi” dedi.

SEDAŞ SORUNU
Civelek “SEDAŞ konusunda Ankara’da yapılan toplantı da Başbakanımız tarafından sorunlar varmıdır? Demesi sonrasında bizlerde sorunumuzu ilettik. SEDAŞ konusunda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızla görüştük. 20 gün içerisinde kentimize gelecek. Konu masaya yatırılacaktır. Milletvekillerimizle yaşadığımız sorunları her zaman gündeme getirmiştik. Konuyla bizzat milletvekilimiz Zeki Aygün ilgilenmektedir” açıklamasında bulundu.

GÖREV VERİLMEZSE SIRAMI BEKLERİM
Derince ve Gebze istifaları hakkında Civelek “tasvip etmiyoruz. Genel Merkezimiz tarafından alınan tek liste kararına destek verilmesi amacıyla edilen istifalardır. Biz genel merkez ile beraberiz. Benimde seçimim var. Genel merkez başka isim ile devam etmesi gerektiğini söylemeleri sonrasında bana bu görevi verenlere teşekkür ederim. Üye olarak beklemeye devam ederim. Belediye başkanı olmadığım dönemde bekledim sıramı. Herkes için hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

26 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR