Mısırlı sendikacılar, Lastik-İş’i ziyaret etti

Mısır Genel Kimya İşçileri Sendikası (GTUCUW) Lastik İş Sendikasını yakından tanımak amacıyla ilimize geldi. Genel Başkanı Tawfik Fawzi başkanlığındak...

BÜYÜT

Mısır Genel Kimya İşçileri Sendikası (GTUCUW) Lastik İş Sendikasını yakından tanımak amacıyla ilimize geldi. Genel Başkanı Tawfik Fawzi başkanlığındaki 12 kişiden oluşan Mısır Kimya İşçileri Sendikası Temsilcileri, önce Lastik – İş Sendikası Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkanı Abdullah Karacan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle tanışıp görüş alışverişinde bulundular. Lastik-İş Sendikasını tanımak isteyen konuk Mısırlı sendikacılara Lastik – İş Sendikası tarihini konu alan belgeseli de izleyerek bilgi sahibi oldular.

TESİSTE YEMEK YEDİLER
Mısır’lı sendikacılardan oluşan heyet Türkiye’deki programını işyeri inceleme gezileriyle devam etti. Bu incelemelerde Gebze’de bulunan BASF ve Türk Henkel ile İzmit’te Türk Pirelli işyerleri ziyaret edildi. İşyerlerinde Lastik – İş sendikası temsilcileriyle de görüşen Mısırlı sendikacılar daha sonra Lastik-İş Sendikası Kocaeli Sosyal Tesislerini de gezerek burada birlikte yemek yediler.

SENDİKAL DENİYİMLER
Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’la hem sendika genel merkezinde hem de sosyal tesislerde bir araya gelen konuklar, ileriye dönük olarak sendikalar arasında işbirliğini ve dayanışmanın geliştirilmesini istediklerini belirttiler. Ayrıca Türkiye’deki işyeri ziyaretleriyle Lastik-İş Sendikası’nın sendikal deneyimlerinden önemli sonuçlar çıkardıklarını ve kendi sendikal pratiklerine bu sonuçları yansıtmak için çalışacaklarını vurguladılar. Hafta sonu İstanbul’da tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden Mısır Kimya İşçileri Sendikası yetkilileri ülkelerine dönüş yaptılar.

16 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR