Civelek, MHP ve CHP’yi tiye aldı

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP İl Teşkilatı’nın yerel seçimlere yönelik ithal adaylar çıkardığını kaydederek, “Sanırım kendi teşkilatlarında çalış...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP İl Teşkilatı’nın yerel seçimlere yönelik ithal adaylar çıkardığını kaydederek, “Sanırım kendi teşkilatlarında çalışanlar yok. Zaten asıl amaçları büyükşehir değil, ortaya adaylar atmak” dedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün İl Denetim Kurulu Toplantısı öncesi AKP İl Binası’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Yerel seçimler öncesi parti çalışmalarından da bahseden Civelek, MHP İl Teşkilatı’nın yerel seçimlere yönelik ithal adaylar çıkardığını kaydederek, “Sanırım kendi teşkilatlarında çalışanlar yok. Zaten asıl amaçları büyükşehir değil, ortaya adaylar atmak” şeklinde konuştu.

“SANDIK ÇALIŞMALARI AY SONUNDA TAMAMLANACAK”
Gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili kısa bir bilgilendirme yaparak konuşmasına başlayan Mahmut Civelek, “İl Danışma Meclislerimiz artık hafta sonları ve uzun bir süre zarfında gerçekleştirilecek. Bir yıllık çalışma programımız da genel merkezin isteğiyle planlanmış bir şekilde olacak. Sandık çalışmalarımız ise bu ay sonuna kadar tamamlanacak. Teknik olarak zaten aylar öncesinden bitmişti. Şimdi her sandık üzerinde ayrı ayrı çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

TOPLAM 4012 SANDIK
Toplam 4 bin 12 sandık, 36 bin 108 de sandık başında bulunan sandık yönetim kurulu üyelerinin olduğunu ekleyen Civelek, “Her sandıkta bulunan toplam 9 kişi 1 milyon 94 bin seçmene ulaşacak. Diğer partiler de isterlerse bizim bu uygulamalarımızdan kopya çekebilirler. Tabi çekebilirlerse. MHP Teşkilatı’nın daha sandık müşavirleri sandık başlarında durmuyor. Biz bulunuyoruz” şeklinde konuştu. Civelek, 24 Ocak Perşembe günü de Gebze’de Siyaset Akademisi sertifika töreni gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

“CHP UMUTSUZ VAKA”
2023 Türkiye’sine harç katmakla meşgulüz diyerek sözlerini sürdüren İl Başkanı Civelek, “Sefa Sirmen bir yazısında aday olmayacağını belirtmiş. Çok da doğru bir karar vermiş. CHP’nin umutsuz vaka olduğunu, CHP’den bir şey olamayacağını anlamış ki aday olmaktan vazgeçmiş. Onlardan kalan borçlarla hala Büyükşehir’i yönetiyoruz. CHP köylere hemşire ve doktorlarla gidiyormuş. Sağlıktan sorumlu kişi olmuşlar da bizim mi haberimiz yok ya da köylülerimizin sağlık sorunumu varmış diye sormak isterim. İnsanları küçük görmekten vazgeçmediler. CHP’nin gaflet uykusundan uyanması Kocaeli için de iyi olacaktır” dedi.

“MHP, İSTİFA EDENLERE SAHİP ÇIKSIN”
Çarşamba gününe denk gelen kandil münasebetiyle de o akşam tüm teşkilat üyelerinin bir aileyi elinde gülü, tatlısıyla ziyaret etmeye gideceğini açıklayan Civelek, “Sadece bin 200 teşkilat üyemiz var. Bu da demek oluyor ki o akşam en az bin aileye gideceğiz. 13-0’ı hayal olarak gördüğümüzü iddia edenler ise zaten büyükşehir ve diğer illerin bizde olduğunu farkında değil herhalde. Neden elimizde olanı kaybedelim ki. Bu söyleme yer veren MHP Teşkilatı önce istifa eden başkanlarına sahip çıksın” ifadelerini kullandı.

“GERÇEK GÜÇ TEŞKİLAT”
MHP Teşkilatı’nın asıl amacının büyükşehir değil, aday çıkarmak olduğunu da öne süren Civelek, “İthal adaylarla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Kendi teşkilatlarında çalışan yok herhalde. Amerika yeniden keşfedilemez. Aday adaylarını etrafa göstermek istiyorlar. Gerçek güç ise teşkilatlardır” diyerek sözlerini tamamladı.

21 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR