AKP’nin anketini Yıldırım açıkladı

AKP İl Başkanlığı tarafından geçen ay 3 ilçede belediye başkanları hakkında memnuniyet anketinin sonuçlarıyla ilgili basın açıklaması yapan CHP İzmit...

BÜYÜT

AKP İl Başkanlığı tarafından geçen ay 3 ilçede belediye başkanları hakkında memnuniyet anketinin sonuçlarıyla ilgili basın açıklaması yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, “AKP’nin iddia ettiği gibi memnuniyet rakamları söylediklerinin çok altında çıktı. Yüzde 56-58’lerden bahsetmeleri sadece halkı yanıltmaktan ibaret. Son yaptırdıkları memnuniyet anketinde İzmit için AKP yüzde 48, CHP yüzde 31 ve MHP yüzde 13 olarak belirlenmiştir” dedi.

“ŞİMDİ AÇIKLAMAM DOĞRU OLMAZ”
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, haftalık il yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Mahmut Civelek gazetecilerin kendisine yönelttiği, “Şu an elinizde olduğunu öğrendiğimiz İzmit ve diğer birkaç ilçenin memnuniyet anketi sonuçlarını açıklar mısınız?” sorusuna kaçamak cevaplar vererek, “Bu sonuçları genel merkez inceleyecek. Benim şimdi açıklamam doğru olmaz” dedi.

“YÜZDE 50’NİN ÜSTÜNDE”
Bunun üzerine basın mensupları, Mahmut Civelek’in toplantısından yarım saat önce açıklama yapan Selman Yıldırım’ın açıkladığı rakamları dile getirerek, “Başkan Nevzat Doğan’a ait memnuniyet anketi sonuçlarını belirten rakamları öğrendik. Edindiğimiz bilgiye göre, AKP yüzde 48, CHP yüzde 31 ve MHP yüzde 13 olarak belirlendiği iddia edildi. Bu duruma ne diyorsunuz?” şeklinde Civelek’e soru yönelttiler. AKP İl Başkanı Civelek, “Son olarak üç ilçe belediye başkanı hakkında mahalle mahalle, kapı kapı yaptırdığımız anket sonuçları dediğiniz gibi elimize ulaştı. Bu çok detaylı memnuniyet anketi için sizlere rakam açıklayamam; ama edindiğiniz bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Bizim elimizdeki yüzdeler denildiği gibi yüzde 48 değil hatta yüzde 50’nin üstündedir. Sizi kandırmışlar” şeklinde konuştu.

19 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR