Türkiye plastik sektörü Çin’e küresel rekabete gidiyor!

Çin'in Şangay kentinde, 25 - 28 Nisan 2016 tarihleri arasında, 200 bin m2’lik dev bir alanda kapılarını açmaya hazırlanan “Chinaplas 2016” Fuarı’na P...

Çin'in Şangay kentinde, 25 - 28 Nisan 2016 tarihleri arasında, 200 bin m2’lik dev bir alanda kapılarını açmaya hazırlanan “Chinaplas 2016” Fuarı’na PAGDER işbirliği ve İKMİB organizasyonu ile milli katılım gösterecek olan Türk firmaları, dünyanın birçok köşesinden 150 bini aşkın kişinin ziyaret edeceği fuarda küresel rakipleriyle rekabet edecek.

Chinaplas 2016’ya milli katılımı değerlendiren PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, plastik ve kauçuk alanındaki son teknoloji ürünleri, gelişmeleri yakından görme fırsatı sunan fuarda; Türk firmalarının da kendilerini, ürünlerini etkin bir şekilde tanıtma olanağı bulacaklarını, ayrıca ihracat kapılarını açacak önemli bağlantıların kurulacağını söyledi.

Türkiye plastik sektöründeki firmalarının dünya pazarındaki etkinliklerini artırmak vizyonuyla birçok uluslararası önemli fuar katılımlarını yıllardır başarıyla organize eden Plastik Sanayicileri Derneği’nin (PAGDER) işbirliği ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile Türkiye plastik sektörünün Chinaplas 2016’ya milli katılım yolculuğu başlıyor.

 

Küresel rekabet için Chinaplas gibi fuarlara katılım çok önemli!

Dünyanın en önemli ikinci plastik ve kauçuk sektörü fuarı olan Chinaplas 2016’nın Türkiye tek yetkili temsilcisi olan PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, Türkiye’yi dünya plastik pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden birisi yapmak hedefi taşıdıklarını; bu fuarda da İKMİB ile birlikte Türkiye plastik sektörünün etkin tanıtımlarını yapacaklarını kaydetti.

Dünya plastik sektörünün kalbinin atacağı ve global sektörü yakından tanımayı da sağlayacak Chinaplas 2016 fuarının ihracat kapılarını açacak önemli bağlantıların kurulmasına da önemli bir zemin oluşturduğunu söyleyen Reha Gür;  “Plastik ve kauçuk alanındaki son teknoloji ürünleri, sektörel gelişmeleri yakından görme fırsatının sunulduğu Chinaplas gibi fuarlara katılım çok önemli. B2B görüşmelerle firmaların kendilerini, ürünlerini tanıtma fırsatı sunması yanı sıra küresel rakipleri tanıma; bilgilenme, gözlem yapma ve gelişmeleri yakından görme gibi fırsatlar, ticari faydaları da beraberinde getiriyor. Rekabet gücünü artıran önemli deneyimler kazandırıyor.  Avrupa’da 2’nci, dünyada ise 7’nci sırada yer alan gurur duyduğumuz Türkiye plastik sektörünün bu derecelerini daha da artırmaması için hiçbir neden yok” dedi.

Dünyanın birçok köşesinden gelen 150 bin kişi Chinaplas fuarını ziyaret edecek!

Reha Gür, dünyanın birçok köşesinden 150 bini aşkın kişinin ziyaret edeceği Chinaplas 2016 gibi tüm dünyanın takip ettiği uluslararası fuarlara, kaliteye önem veren organizasyon anlayışları ve deneyimleri ile öncülük etmeye, Türkiye plastik sektörüne yeni, alternatif pazarlar açacak ortamları yaratmaya devam edeceklerini söyledi. Gür, “Chinaplas 2016’ya katılan, dünyanın en önemli diğer fuarlarına katılım gösteren, yeni ve uzak pazarlara gitme cesareti ve özgüvenini taşıyan, bizleri başarıyla yurt dışında temsil eden tüm sektör mensuplarımıza teşekkür ederiz” dedi.

23 Nisan 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR