İzmit’te Okay Temiz’li “Engelsiz Kariyer Günü”

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelsiz Kariyer Günü etkinliği d...

BÜYÜT


İzmit Belediyesi ile Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelsiz Kariyer Günü etkinliği düzenlendi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, AKP İzmit Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, belediye meclis üyeleri, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Öztekin Kaşukci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, sivil toplum örgüt temsilcileri, engelli istihdam edecek firmalar, engelliler ve çok sayıda vatandaş ile ünlü perküsyon ustası Okay Temiz katıldı. İzmit Belediyesi Ritim Grubu’nun gösterisiyle başlayan program da konuşan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, engellilerin sıkıntılarını kendi sıkıntıları gibi gördüğünü belirterek “Engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için projeler yapıyoruz. Engelli ya da engelsiz her vatandaşın ayrımcılığa maruz kalmadan eşit haklarda, aynı toplumsal statüde yer almasını önemsiyoruz. Engelli vatandaşların eğitime kazandırılması, iş olanağı sağlanması, sanatta, sporda, hayatın her alanında var olması için çalışıyoruz” dedi. Doğan “Engelli vatandaşlarımız kimseye bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilme hakkına sahiptir. Belediye olarak çevre düzenlemelerini, mahalle konaklarının projelendirilmesini engellileri düşünerek yapıyoruz. Her engelsiz bir engelli adayı olduğunu unutmayalım” şeklinde konuştu.

İSTİHDAM SAĞLANACAK
Başkan Doğan, etkinlikte Okay Temiz ve Ritim Grubu ile birlikte gösteriye eşlik etti. Konuşmaların ardından Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü uzmanları tarafından Engellilere İş Tarama Teknikleri konulu eğitim verildi ardından da engelli istihdamı kontenjan açığı bulunan firma ve işyerlerinin İnsan Kaynakları yetkilileriyle iş arayan engelliler birebir görüşmeler yaptılar. Geçen sene düzenlenen etkinlik sayesinde 70 engellinin iş sahibi olduğu bu seneki hedefin ise en az 100 engelliye istihdam sağlamak olduğu kaydedildi.

05 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR