Dumlu ve Tarhan, Muş Dağarası Köyü Derneği’nde

Seçim çalışmalarının hız kazanarak devam ettiği bu süreçte, CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz.Turan Dumlu, yoğun bir tempoda ziyaretlerini sürdürüyo...

BÜYÜT

Seçim çalışmalarının hız kazanarak devam ettiği bu süreçte, CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz.Turan Dumlu, yoğun bir tempoda ziyaretlerini sürdürüyor. Önceki akşam, CHP Kocaeli 3’üncü Sıra Adayı Tahsin Tarhan ile birlikte Muş Dağarası Köyü Derneği’ni ziyaret eden Ecz. Dumlu’ya, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Büyükşehir CHP Grup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz, CHP eski İl Genel Meclis üyesi Dursun Genç, CHP Gölcük Belediye Meclis üyesi Özgür Yılmaz, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP İlçe Gençlik Kolu Başkanı Murat Uzuner, gençlik kolları üyeleri ve partililer eşlik etti. Muş Dağarası Köyü Derneği Başkanı Yusuf Kara ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Merkez Türkiye Projesine de değinildi.

 

TARHAN: DÜRÜST İNSANLARIN GİDİŞATI GÖRMESİ GEREKİYOR

Ziyarette, ilk konuşmayı yapan CHP 3’üncü Sıra Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, “CHP olarak biz bu dönem halkın içinden çıkmış, toplumun, mahallelerin sorunlarını yakından bilen isimlerden oluşan adaylarımızla yola çıktık. Türkiye’nin en büyük sorunlar işsizlik, eğitim, üretim sıkıntısı! Faizlerin cirit attığı ülkeye döndük. Tarım bitti. Et fiyatları yükselmiş deyip, yurtdışından et getiriliyor. Arpa dışarıdan alınıyor. Üretim bitmiş. Bu ülkede taşeron sistemi var. Diğer adı kölelik! Emekçinin cebine girecek olan para işverenin cebine giriyor. Kentsel dönüşüm adı altında TOKİ (Toplu Konut İdaresi) kuruldu. İlk kuruluş amacı yoksullar ev sahibi olsunlar diyeydi. Şimdi ihtiyacı olmayanlara imkan sağlanıyor. Biz zenginden yana politika değil! Yoksuldan, emekçiden, işsizden yana politika üreteceğiz. Bu seçimde dürüstlük kazansın. En büyük hayalim, TBMM’de Siyasi Ahlak Yasası’nı çıkartmak. Doğru dürüst siyasetçi nasıl olur onu göstereceğim. Siyasetçiler doğrudur algısını ortaya koyacağım. Dürüst insanların gidişatı görmesi gerekiyor. Bu dönemde de AKP’ye oy verdiğinizde, sonrasında bu partiye nasıl oy verdim diyeceksiniz. Başınız eğik gezeceksiniz. Biz CHP olarak sizin başınızı eğdirmeyeceğiz. Biz size, sizin sorunlarınıza bağlıyız. Bizim çocuklarınıza iş bulma konusunda çalışmalar yapacağız. Mecliste sizi temsil etmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

DUMLU: GÜCÜMÜZÜ EMEKLİDEN, İŞSİZDEN ALIYORUZ

Tarhan’ın ardından konuşmasına başlayan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, ‘’Partimiz, bu ülkeyi yönetmeye hazır! 65 yıldır iktidar olamadık. Birkaç kez iktidar ortağı olduk. Bu süreçte de elimizi kolumuzu bağladılar. Biz gücümüzü, esnaftan, işçiden, emekliden, köylüden alıyoruz. Emeklimizin maaşlarından, işsizliğe kadar birçok sorunun çözümü olacağız” dedi.

 

“2 MİLYON 200 BİN KİŞİYE İŞ SAHASI”

Dumlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından 21 Mayıs tarihinde açıklanan “Merkez Türkiye” projesi hakkında da bilgiler verdi. Dumlu, “Bu proje, dünya ulaşım yollarının bağlantı merkezi olacak. Dünyada 1 buçuk milyar insan bundan faydalanacak. 2 milyon 200 bin kişiye iş sahası açılacak. 58 ülke ticaret yapacak ve bunun Türkiye’ye yıllık kazancı 150 milyar dolar olacak. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolardan, 30 bin dolara çıkacak. İstihdamın kalbi olacak. Bu proje, ocuklarımızın, torunlarımızın geleceğine ışık tutacak’’ diyerek açıklama da bulundu.

 

KARA, BAŞARI DİLEĞİNDE BULUNDU

Dumlu’nun ardından son konuşmayı yapan Dernek başkanı Yusuf Kara, “Turan Bey’i Gölcük’e ilk geldiğim günden bu yana dürüstlüğü ile tanıdım. Sayın Tarhan’ın da iş alanında yaptığı hizmetleri yakından biliyorum. Biz burada, sivil toplum kuruluşu olarak, blok oyu şuraya kullan ya da kullanma şeklinde bir durumumuz olmadı. Biz ülkemiz için en iyisini istiyoruz. Size de bu yolda başarılar diliyoruz’’ diyerek düşüncelerini dile getirdi.

26 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR