GSM kurulu Bizimköy’de toplandı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’ün başkanlığını yaptığı Gayri Sıhhi Müessese İnceleme Kurulu haftalık olağan toplantısı...

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’ün başkanlığını yaptığı Gayri Sıhhi Müessese İnceleme Kurulu haftalık olağan toplantısını Karaabdülbaki Köyü’nde yer alan Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kocaeli Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Bizimköy Engelli Üretim Merkezi Vakfı’nın kurulunda yer alan Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire başkanlıkları, İSU Genel Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Kocaeli Sanayi Odası temsilcileri katıldı.

 

EN BAŞARILI AB PROJESİ

Kurul üyeleri, yapılan toplantının ardından GSM Kurulu Bizimköy Engelli Üretim Merkezi’ni gezdi. Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç merkezdeki üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. 2005 yılında faaliyete geçen ve en başarılı AB projesi olarak değerlendirilen bu merkezin çalışanlarının yaklaşık yüzde 85’i engellilerden oluşuyor.

 

ÇALIŞANLARIN ÇOĞU ENGELLİ

Kocaeli’de engellileri topluma kazandırmak amacıyla Avrupa Birliği desteğiyle kurulan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi, engellilerin üretim sürecine katılmalarını, kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmelerini ve aynı zamanda ekonomiye katkıda bulunmalarını sağlamayı amaçlıyor. Üretim merkezinde, mantar ve konfeksiyon üretiminin yanı sıra arıcılık ile açık alan sebze ve meyve üreticiliği ve yetiştiriciliği yapılıyor.

 

KURULUN İŞLEVİ

G.S.M İnceleme Kurulu birinci sınıf gayrisıhhî müesseseler için yer seçimi ve tesis kurma, deneme veya açılma izni amacıyla inceleme yapıyor. Kocaeli’de faaliyet gösteren gıda ile ilgili olanlar dahil 1. Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler ile Akaryakıt, LPG ve CNG  istasyonlarının gerekli belgelerini hazırlayarak belediyeye yaptıkları başvuru sonrasında G.S.M. İnceleme Kurulu tarafından değerlendirilerek uygun görülen işyerleri için başkanlık tarafından İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı veriliyor.

05 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR