Dilovası'nda kömür tozu yağıyor...

Son günlerde çevreye yayılan kömür tozu şikayetleri üzerine Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’dan önemli açıklamalar geldi. Toltar, “Kömürcüler İht...

Son günlerde çevreye yayılan kömür tozu şikayetleri üzerine Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’dan önemli açıklamalar geldi. Toltar, “Kömürcüler İhtisas OSB ile ekiplerimiz tarafından yoğun çalışmalarımız başlamış olup ilgi sanayici kuruluşları uyarılmış, üretim sistemi denetlenmiş ve teknik sulama sistemlerinin kontrolü tarafımızca yapılıp yetkililere bildirilmiştir” dedi.

 

Açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde halkımızın yoğun talep ve şikayetleri üzere çevremizin sağlığını olumsuz yönde etkileyen, doğal sularımızın ve bitkilerimizin biyolojik dokusunu bozan, yoğun kömür tozu ve havadaki partikül oranının insan ve çevre sağlığına zarar verdiği, tahribata sebep olduğu iddiaları sonucunda yetkimiz dahilinde Kömürcüler İhtisas OSB ile ekiplerimiz tarafından yoğun çalışmalarımız başlamış olup ilgi sanayici kuruluşları uyarılmış, üretim sistemi denetlenmiş ve teknik sulama sistemlerinin kontrolü tarafımızca yapılıp yetkililere bildirilmiştir”

 

“Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Dilovası Kaymakamlığı ve Dilovası Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğümüzce ilçemizde yaşanan ve yaşanabilecek sorunlara karşı ortak olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz”

 

“Çevre sağlığımızı korumak ve çevrenin kirlenmesini önlemek hem devletimizin hem de vatandaşlarmızın asli görevidir. Bu kapsamda halen devam eden çalışmalarımız sonucunda İnsanımıza ve çevreye zarar veren kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında, yetkili kurumlar tarafından cezai işlemler en ağır şekilde uygulandığını ve uygulanmaya devam edeceğini özellikle bildirmek isterim”

25 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

hak - sonuc ne sonuc bırak fabrıkatorlerı korumayı

Yanıtla . 0Beğen 25 Eylül 10:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR