Gazeteciler stres attı

Yoğun katılımın sağlandığı programda basın mensupları gönüllerince eğlenerek, stres attı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ev sahipliğinde Lu...

Yoğun katılımın sağlandığı programda basın mensupları gönüllerince eğlenerek, stres attı.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ev sahipliğinde Luxor Garden Otel’de düzenlenen baloya, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Çetin Gürol, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve çok sayıda gazeteci katılım sağladı.  Balo öncesinde, otelin girişinde eski gazetelerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Karaca ve diğer illerden gelen davetlilere otel girişinde açılan eski gazetelerden oluşan sergiyi gezdirerek yerel basının tarihi hakkında verildi.

 

BAŞKAN DOĞAN’A PLAKET

Baloda açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, gazetecilere olan desteklerinden dolayı ve geceyi organize etmesinden ötürü İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'a teşekkür etti. TGF Başkanı Yılmaz Karaca da gazeteciler için verilen davette bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Konuşmaların ardından  Karaca ve Gürol, davetten dolayı Nevzat Doğan'a plaket verdi. Gazeteci Bigman Çakman ve Galip Ataman'a da gecenin düzenlemesindeki katkılarından dolayı plaket takdim edildi.


"BASIN DEMOKRASİNİN ANA AYAKLARINDAN BİRİSİ"

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da konuşmasında, Basın Onur Günü'nün tarihçesinden bahsederek, gazetecilerin zor şartlar altında çalıştığını söyledi. Doğan, “Bizler biliyoruz ki demokrasinin ana ayaklarından biri düzgün işleyen basındır. Biz ne kadar basının olayları çıplaklığıyla ortaya sermesini kendi eksikliğimizden dolayı bazen istemesek de bunun aslında hatalarımızı görmek noktasında bize destek olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilecek biriyim” İfadelerini kullandı. 

 

"GAZETECİLERDEN İSTEĞİM.."

Başkan Doğan konuşmasının devamında, “Bu, bizim daha hakkaniyetli işler yapmamızı sağlayacaktır. Ben bu samimiyetle şehrine, insanına, değerlerine, bayrağına sahip çıkarak, yaz kış yağmur çamur demeden koşturan, haber yapan siz değerli basın mensuplarına samimi teşekkürler sunuyorum. 16 Ocak Basın Onur Günü’nde gazetecilerden isteğim; Yalan, asparagas haber yapmayın, halkı yanıltmayın. Yazdıklarınızdan para kazanın, yazmadıklarınızdan değil. Demokrasimize, yöneticilere, halkımıza yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum”  diye konuştu.


KEYİFLİ AYRILDILAR

Yapılan konuşmalar ve teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından gazeteciler canlı müzik eşliğinde gece boyunca eğlendi. Oldukça renkli geçen gece basın mensupları, Başkan Doğan’a düzenlenen organizasyon için teşekkür etti. Gece boyunca eğlenerek, stres atan yoğun iş temposunda gece gündüz demeden çalışan gazeteciler, Basın Onur Günü Balosu’ndan oldukça keyifli ayrıldı.

17 Ocak 2016 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR