Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nde başkan Turan

Meslekte birlik misyonu ile 2010 yılında kurulan Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin 3’üncü olağan genel kurulu, Sivil Toplum Merkezi...

Meslekte birlik misyonu ile 2010 yılında kurulan Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin 3’üncü olağan genel kurulu, Sivil Toplum Merkezi’nde yapıldı. Genel kurula KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Başkan Yardımcısı Remzi Özcan, Ankara SMMMO Genel Sekreteri Nevzat Akkaya, Ankara Meslekte Birlik Derneği Başkanı Ahmet Babuşçu, Derince Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Koçyiğit, Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği eski ve yeni yöneticileri ile üyeler katıldı.

 

“BİRLİKTE HAREKET ETMEMİZ GEREKİYOR”

170 üyenin kayıtlı bulunduğu ve yoğun ilginin olduğu genel kurulda, divan başkanlığını eski dernek başkanı Hamit Akbulut ile Filiz Ayyıldız, Yüksel Uzuner üstlendi. Saygı duruşunun ardından selamlama konuşması yapan Fikret Gökmen, genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak meslekte birlik olmanın önemine vurgu yaptı, Gökmen, “Meslekte her gün sorunlar ile boğuşuyoruz, sorunlarımız çok fazla. Tabi bunun çözüm yolları için de birlikte hareket etmemiz gerekiyor, ortak tavırlar sergilememiz gerekiyor” dedi.

 

OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİ

Meslekte Birlik adına SMMMO yönetimine seçilen Başkan Yardımcısı Remzi Özcan da, görevde bulundukları 1 yıllık süre zarfında yaptıkları çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi. Faaliyet ve denetim raporlarının okunmasının ardından Muhammet Turan başkanlığındaki liste, oy birliği ile kabul edildi. Daha önce yönetim kurulu kararı ile seçilen Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği Başkanı Muhammet Turan, genel kurula gösterilen ilgiden dolayı üyelere teşekkür etti.

 

“EN ZOR UNVAN MALİ MÜŞAVİRLİK”

Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren Turan, meslekte yaşanan problem ve zorluklara dikkat çekerek, “3568 sayılı yasamız 25 yıllık bir geleneğe sahip. Bu yasaya tabi olarak görev yapan meslek mensubu arkadaşlarımız hak ettiği konuma gelemediler. İddia ediyorum bugün Türkiye’de elde edilmesi en zor unvan, Mali Müşavirlik unvanıdır” diye konuştu. Meslek problemlerini çözmek için dernek olarak her türlü çalışmaları yapacaklarını da aktaran Turan, 15 günde bir düzenledikleri toplantılarda yeni seçilen asil ve yedek üyeler ile birlikte düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

 

Yönetim Kurulu Listesi

Muhammet Turan

Filiz Ayyıldız

Hayrettin Ünlü

Çetin Aykan

Ayşegül Bakal

İlhan Kahriman

Arif Dandan

Cevat Demir

Zeki Özbay

Remzi Eşsiz

Abdulkadir Anık

 

Denetim Kurulu Listesi

Nazır Esirci

İbrahim Çırpan

Volkan Ateş

 

Disiplin Kurulu Listesi

Hasan Malo

Bülent Gültekin

Cüneyt Işıklar 

21 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR