Tahsin Tarhan, yeniden aday adayı

Ankara’da bulunan CHP Genel Merkezine giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Tarhan, “Türkiye’yi içine sürüklendiği kötü durumdan kurtarmak, kentimi...

Ankara’da bulunan CHP Genel Merkezine giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Tarhan, “Türkiye’yi içine sürüklendiği kötü durumdan kurtarmak, kentimizin meclisteki sesini daha gür çıkarmak için 26. dönemde de CHP’den milletvekili aday adayıyım. Ekonomideki krizi, eğitimdeki kaosu, dış politikadaki prestij kaybını bitirmek için CHP’ye ihtiyaç var. AKP’nin derinleştirdiği ve çözümsüz hale getirdiği sorunlar, ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında çözülebilir. Mutlu bireylerden oluşan barış ve huzur dolu bir ülke için hep birlikte çalışacağız. Yaşanacak bir Türkiye yolunda gençlerin, kadınların, engellilerin, emeklilerin, esnaf ve emekçi kardeşlerimin desteğini bekliyorum. 2 Kasım sabahı Türkiye rahat bir nefes alacak” şeklinde konuştu.

 

TAHSİN TARHAN KİMDİR?

1964 yılında Gümüşhane’de dokuz çocuklu bir ailede dünyaya geldi. İş hayatına oto makas tamircisi olarak başladı. 16 yaşındayken kendine ait bir tamirci dükkanı açtı. 22 yaşında ise bir otomotiv şirketi kurarak oto makas toptancılığı yapmaya başladı. 2000 yılında, sanayiciliğe ilk adımını attı. Satın alarak kısa sürede büyüttüğü oto makas şirketini ve fabrikasını 35 ülkeye ihracat yapan bir dünya markası haline getirdi.

Siyasi yaşamına 2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2005 yılında SHP Parti Meclis Üyeliğine seçildi. Sosyal demokratların Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında birleşmesi gerektiğine inandığı için CHP’ye katıldı. 2011 yılı Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu. 2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. 7 Haziran 2014 Milletvekilli Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli'den 3. sıra adayı gösterilen Tarhan, Meclis'e girmeyi başararak milletvekili olmuştu.

04 Eylül 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR