“AKP, önce şehide “kelle”, Öcalan’a “sayın” denmesinin hesabını versin”

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, il binasında yaptığı basın toplantısında AKP Milletvekili Adayları Sibel Gönül ve İlyas Şeker’e yüklenerek, MHP’ye y...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, il binasında yaptığı basın toplantısında AKP Milletvekili Adayları Sibel Gönül ve İlyas Şeker’e yüklenerek, MHP’ye yüklenmeyi bırakmalarını, AKP’nin önce şehit ailelerine ve halka yapılan saygısızlığın hesabının vermesini istedi .

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak önceki gün il binasında basın toplantısı yaparak seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, AKP Milletvekili adayları Sibel Gönül ve İlyas Şeker’in açıklamalarına tepki gösterdi. Yaylak önce Gönül’ü eleştirerek “AKP milletvekili adayı Sibel Gönül, ülke gündeminden, gerçeklerinden haberi yokken, bu milletimizden nasıl oy istiyor. Milletimiz ülkenin sorunlarından haberi olmayan birine nasıl oy verecek” dedi.

GÖNÜL’E ELEŞTİRİ
Yaylak, “Sibel Gönül, BDP’liler ile MHP’liler mecliste yan yana koltuklarda oturuyorlar. Sohbet ediyorlar. Söyleminde bulunmuş. Bu bizi üzdü ve düşüncelere sevk etti. Buradan soruyorum, bu oturma şeklini kim düzenliyor? Şehide “kelle” söyleminde kim bulunuyor? Ya da Abdullah Öcalan’a bir PKK liderine “Sayın” kelimesi ile kim hitap ediyor? Bunların cevabını bize ve Türk milletine versin. Ondan sonra meclisteki sandalyelerin yerlerini konuşsun. Daha Sibel Gönül, ülke gündeminden gerçeklerinden haberi yokken, bu milletimizden nasıl oy istiyor? Milletimiz ülkenin sorunlarından haberi olmayan birine nasıl oy verecek?” dedi

CANIMIZI FEDA EDERİZ
AKP milletvekili adayı İlyas Şeker’e de yüklenen Yaylak, “İlyas Şeker, MHP için “bugün ülkeyi yönetmek için meydanlara inen MHP hangi yüzle halktan destek istiyor. Sivas’tan ötesini halktan saymayan bir anlayış bu ülkeyi nasıl yönetecek. Bunların milliyetçiliği Ankara’ya kadar demiş. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bunlar kandan beslenen bir siyasi partidir diyor. Bunlar daha kendi aralarında çatışıyorlar. Ancak unutulmasın ki MHP olarak hiçbir zaman Türkiye’nin bölünmesini istemiyoruz. Türkiye’nin bölünmemesi için varlığı için gerekirse yine canımızı feda ederiz” açıklamasında bulundu.

MHP’DEN GÖZALTI YOK
Yaylak, önceki gün Yeni Cuma Camii Parkı’nda BDP’liler ile MHP’li gençler arasında yaşanan çatışma hakkında da açıklama yaptı. Yaylak, “Yanlış bir bilgi akışı vardır. Burada ülkücü gençler saldırdı deniliyor. Ancak gerçek bu değil. 10 tane elleri coplu bir grup Yeni Cuma Parkı’na gelerek orada oturan 4 MHP’li gence ellerindekilerle saldırıyorlar. Ülkücü gençlerden hiç kimse gözaltında değil” dedi.

MİTİNGE 22 BİN KİŞİ KATILDI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Perşembe Pazarı’nda yaptığı mitingi de değerlendiren Yaylak, Bahçeli’nin Kocaeli’den çok memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi. Yaylak, “Kocaeli’de önemli bir miting yaptık. Genel Başkanımız Kocaeli’den çok umutlu. Miting alanına gelen duyarlı vatandaşlarımızın sayısı kayıtlara göre 22 bin civarında. Şimdiye kadar MHP’nin Kocaeli’de yaptığı mitinglerin en iyisi olarak değerlendirebiliriz. Aynı zamanda mitinge CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Has Partililer ve diğer partilerden de katılımın olması gerçekten bizi sevindirdi” dedi.

31 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR