Körfez Belediyesi Haziran Ayı Meclisini gerçekleştirildi

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 16 gündem maddesi ele alın...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 16 gündem maddesi ele alındı.

 

“YAPILACAK OLAN SEÇİM TÜM İNSANLIK ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN”

Belediye Başkanı İsmail Baran, Meclis toplantısı öncesi yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Baran, “Öncelikle Peygamber Efendimizin müjdesi olan İstanbul’un fethini kutluyorum” dedi. Yaklaşan seçimler hakkında da değerlendirme yapan Başkan Baran, “Seçimlerin tüm insanlık alemine hayırlar getirmesini cenabı haktan temenni ederim. Allah’a şükürler olsun şimdiye kadar kazasız ve belasız bir süreç atlattık. Bundan sonraki süreci de inşallah demokratik bir şekilde atlatırız” ifadelerini kullandı.


“VAAT EDİLEN PROJELER BİRER BİRER HAYATA KAZANDIRILIYOR”

Oluşturulan profesyonel hizmet alt yapısıyla vaat edilen projeleri birer birer hayata kazandıran Belediye Başkanı İsmail Baran, Seçim döneminde vaat edilen projelerin %50’sini tamamladıklarını ifade etti. Başkan Baran, “Geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığımız Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazar Alanının çalışmalarını %95 oranında tamamladık. Yaklaşık bir ay içerisinde ise tamamen halkımızın hizmetine sunacağız. Bir yıl içerisinde yapımına başlanan bu projenin bitmesindeki başarı hepimizin başarısıdır. Bununla birlikte ilçemize Yarı Olimpik Yüzme Havuzu kazandırdık. Gerçekten halkımıza layık güzel bir hizmet oldu. Tabi ki durmadan hizmet etmeye devam edeceğiz. Kent mezarlığımızı daha da büyüterek İlimtepe bölgemize taşıyoruz. 110 dönümlük yer olan bu alanımız 50 yıllık mezar alan ihtiyacımızı karşılayacak. Hereke kalesi ve Taşköprü restorasyonlarının ihaleleri tamamlandı. Hayata geçirilen çalışmalarla kültürel değerlerimizin de yok olmasının önüne geçerek halkımıza kazandırıyoruz” dedi.

 

Gündem maddesi olan, Yeniyalı Mahallesi, 504 ada 1 numaralı parsel ile uzantısındaki tescil harici alanda hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu ve Güney Mahallesi, 872 ada 4 ve 7 numaralı imar parsellerinde hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan, Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Yarımca Spor Kulübünün lokalinin bulunduğu yerin çocuk parkı haline getirilmesi ile ilgili karar oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki meclis tarihi 02 Temmuz 2015 saat 15.00 olarak belirlendi.

04 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR