Umre’den dönen Civelek’in hedefinde yine CHP vardı

Kocaeli’ye de sıçrayan Gezi Parkı eylemlerinde, eylem yapan kişilere hiçbir sözlerinin olmadığını belirten AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Ortalığı ya...

Kocaeli’ye de sıçrayan Gezi Parkı eylemlerinde, eylem yapan kişilere hiçbir sözlerinin olmadığını belirten AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Ortalığı yakıp yıkan marjinaller çapulcu değil de ne? CHP de marjinallerin kuyruğuna takıldı” dedi

Geçtiğimiz hafta Umre’ye giden ve Gezi Parkı olaylarını takip edemediğini belirten AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ayağının tozuyla dün basın toplantısı düzenledi. Kocaeli’nde de yapılan Gezi Parkı eylemleri hakkında konuşan Civelek, durumu protesto eden vatandaşların iyi niyetlerle eylem yaptığını ancak iyi niyetli vatandaşların aksine marjinal grupların ortalığı yakıp yıktığını söyledi. CHP’nin de tüm ülkedeki eylemlerde marjinal grupların kuyruğuna takıldığını kaydeden Civelek, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun’un Cumhuriyet Park Cafe’deki camları kırmasını kastederek, “Adam gibi siyaset yapsınlar” diye konuştu.

TERTİPLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Gezi Parkı eylemlerinin Umre’ye gittiği gün başladığını ifade eden Civelek, “Bu olaylardan sonra yaşananlar demokratik taleplerin ötesine geçti. Kamu mallarına ve özel mülkiyetlere saldırılarak, kaosa neden olundu. Bir tertiple karşı karşıyayız. Masumane çevre hassasiyetinden dolayı oraya giden insanlarla provokatör grupları birbirinden ayırmak gerekir. İyi niyetle gidenlerle sözümüz yok. Marjinal grupların yaptıklarını, kırdıkları camları, yaktıkları Türk bayraklarını görmezden gelemeyiz. Bu olaylar başbakanımızı ve istikrarı hedef gösteren hareketlerine dönüşmüştür. Kesinlikle bizim protestocu genç kardeşlerimizle bir sıkıntımız yok. Geçmişe özlem duyanlar rant nostaljisini köpürtmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

CHP ANCAK GRUPLARIN KUYRUĞUNA TAKILIR
CHP’lilerin de polislere küfrettiğini belirten Civelek, CHP’lilerin ayıp ettiğini ve polislerin bu ülkenin evladı olduğunu söyledi. CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in Başbakan’a küfür ediyor diye eylemcilere para dağıttığını dile getiren Civelek, “Onlara küfür ediyor diye para dağıtan milletvekillerini de millete havale ediyorum bu densizliğin daniskasıdır. CHP zihniyeti iflas ettiğinden böyle şeylerden medet ummaya çalışıyor. Bu olayları kendilerinin yapmadığını ama destek verdiklerini söylüyorlar. Zaten beceremezler, onlar anca marjinal grupların kuyruklarına takılıp bir şeyler yapmaya çalışırlar. Marjinal grupların peşine takılmaları ilk icraatları değildir” açıklamalarında bulundu.

90 YILDIR ÇAPULCU MUAMELESİ YAPIYOR
AKP’nin tüm Türkiye’nin partisi, Başbakan’ın da tüm Türkiye’nin başbakanı olduğunu söyleyen Civelek, Başbakan’ın sarf ettiği çapulcu sözü hakkında açıklamada bulundu. Çapulcu söyleminin asla halka yönelik olmadığını kaydeden Civelek, “CHP halka 90 yıldır çapulcu muamelesi yapıyor. Orada polise saldıran, yüzünü gizleyen, zarar veren, çapulcu değil de nedir?” diye sordu. olaylardan sonra ekonomik alanda yaşanan değişikliklere değinen Civelek, faizlerde yüzde 40’lık bir artış olduğunu, borsada yüzde 20 kayıp olduğunu, turizm alanında İstanbul olmak üzere bir kısmının iptal edildiğini kaydederek, “Bunlar halkımızın yararına mı zararına mı? Kocaeli’nde sağduyunun hakim olması bizi memnun etmektedir. Valimizin ve emniyetimizin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

100 BİN AKP’Lİ ÜYEYE TÜRK KAHVESİ
Umre ziyareti hakkında da konuşan Civelek, Gezi Parkı’ndan Umre’ye giderek kaçmadığını, Umre ziyaretinin bir günde planlanacak bir ziyaret olmadığını söyledi. Bu konuda eleştiride bulunanlara tepki gösteren Civelek, “Onlar anca kutsal topraklara gidince Umre’nin kıymetini anlar” dedi. Parti çalışmaları hakkında bilgi veren Civelek, Siyaset Akademisi’nin son dersini Süleyman Soylu ile yapacaklarını ve İzmit ayağını bitireceklerini söyleyerek, Perşembe ve Cuma günü il başkanları toplantısı için Ankara’da olacaklarının bilgisini verdi. Civelek, üyelerine yapacakları ziyaretlere de değinerek üzerinde kentimizin çeşitli bölgelerinden yer alan fotoğrafların bulunduğu kutularla Türk kahvesini de üyelerine ikram edeceklerini kaydetti. Civelek, bir iki ay içinde ziyaretlerini tamamlamayı hedeflediklerini belirterek “Perşembe gününden önce her bir üyemizi evinde ziyaret edeceğiz ve kahvelerimizi ikram edeceğiz. Hem üyelerimizi güncelleyeceğiz hem de birebir görüşmüş olacağız. 220 bin üyemiz var. Bu teneke kutudan 100 bin adet hazırlattık” diye konuştu.
HABER: Aybey KAHRAMANLI

10 Haziran 2013 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR