Outlet Köprülü Kavşağı’nın altyapı çalışmaları sürüyor

Eski Gölcük Yolu Ömer Türkçakal Bulvarı Outlet Center mevkiinde projelendirilen köprülü kavşak çalışmaları sürüyor. Kent trafiğine büyük rahatlık kat...

Eski Gölcük Yolu Ömer Türkçakal Bulvarı Outlet Center mevkiinde projelendirilen köprülü kavşak çalışmaları sürüyor. Kent trafiğine büyük rahatlık katacak köprülü kavşağın zemin iyileştirme çalışması yapılıyor. Projenin köprü yaklaşım ve ayakları için deplase hatlar yapılıyor. Zemin ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından fore kazık uygulamasına başlanacak.

 

TRAFİK RAHATLAYACAK

Adalet Köprüsü ve Salim Dervişoğlu Caddesi’nden Gölcük istikametine giden araçlar, alternatif olarak Outlet Center alışveriş merkezi arkasında hazırlanan servis yolunu kullanıyor. Ömer Türkçakal Bulvarı’nı kullanarak Gölcük istikametinden İzmit yönüne gelen araçlar yine mevcut yolu kullanarak İzmit'e ulaşıyor. Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde birçok alışveriş merkezi, oto galerileri, Uluslararası Fuar Merkezi ve Körfez Sanayi Sitesi’nin yer almasından ve D-100’e bağlanmasından dolayı trafik sıkışıklığı yaşanmaktaydı. Bu kapsamda yapımına başlanan köprülü kavşak Ömer Türkçakal Bulvarı trafiğini rahatlatacak.

 

YAN BAĞLANTILAR

Köprülü kavşak, yan yol ve bağlantı yolları Kocaeli Ticaret Odası-Kocaeli İtfaiyesi yanından geçen Sarı Dere Köprüsü ile Kocaeli Galericiler Sitesi-Körfez Sanayi Sitesi arasını kapsamakta. Ayrıca proje güzergahı üzerinde olan Kültürlü Sokak, Hayrettin Uzun Caddesi ve Fırat Sokak’a yan yoldan bağlantılar yapılacak.

           

BİN 310 METRE YOL

Proje anayolu bin 310 metre uzunluğunda olup, doğu ve batı yan yolların uzunluğu 1.020 metre. Anayol 2x2 olacak şekilde tasarlanmış olup, her iki anayola paralel 2 şeritli yan yollar teşkil edilecek. Platform genişliği anayol ve yan yollarla beraber 43 metre olacak. Yapılacak köprüler doğu-batı olmak üzere 2 adet olup her bir köprü 176 metre uzunluğunda. 8 metre genişliğinde yol ve 1,5 metre tretuvarı bulunan köprüler 5 adet orta ayak, 2 adet kenar ayaktan oluşacak. Her köprüde 7 adet ön germeli kiriş bulunacak.

27 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR