Yıldırım: Belediyenin paraları nerede?

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan’ın katılımı ile düzenlenen A...

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan’ın katılımı ile düzenlenen AKP’nin mitingi hakkında konuşan Yıldırım, yerel seçim öncesindeki mitinge bakıldığında iktidarın ilimizde güç kaybettiğini gördüklerini söyledi.

 

AMATEM ÇALIŞMALARI

Son dönemde artan bonzai kullanımı ile ilgili olarak da konuşan Yıldırım, “Tedavi ile ilgili sıkıntılar var. AMATEM İstanbul’da olduğundan oraya hastalar burada gönderilmek zorunda. Aylar sonrasına randevu veriliyor. Bu konuda meclise öneri sunduk. İzmit’te bir AMATEM kurulmalı. Bu kentin en büyük problemi olan bonzaiye karşı önlem alınmalı. CHP olarak bu konuda yerel yönetime destek olmaya hazırız” dedi.

 

BORÇLANMA DURUMU KÖTÜ

İzmit Belediyesi’nin borçlanmaları hakkında da konuşan Yıldırım, “Bugün (dün) yapılacak olan mecliste tazminatlar için kredi kullanımı maddesi var. Düne kadar belediyenin paraya ihtiyacının olmadığını söylüyorlardı. Şimdi ise tazminatlar için devletin bankasından kredi kullanmak istiyorlar. Bunu doğru bulmuyoruz. Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri olan İzmit Belediyesi’nin neredeyse bütçenin iki katı kadar kamuya borcu var. Bir de bunun üstüne bankalara borçlanması doğru değil” diye konuştu.

 

ŞARTLAR EŞİT DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yürütülen propagandalarda adil bir ortamın olmadığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Seçim süreci adil bir ortamda geçmiyor. Demokratik bir yarış olmuyor. Başbakan orantısız bir güç kullanarak devletin imkânlarından yararlanıyor. Buna karşı hâkimlerin ve hakemlik yapan kurumların müdahale etmesi gerekiyor. Yapılan adaletsizliklere valiliğin, kaymakamlığın ve kolluk kuvvetlerin alınan kararları uygulaması gerekirken, iktidarın baskısından korkarak bunlara göz yumulmuştur” dedi.

 

PERFORMANSLARI DÜŞÜK

Yıldırım, son olarak Başbakan Erdoğan’ın ilimizde yaptığı mitingi değerlendirerek, “Miting hakkında çok fazla yorum yapmaya gerek yok. İktidar partisi güçlü bir miting yapmak için tüm imkânlarını seferber etmiş durumdaydı. Ancak önceki mitingleri ile kıyaslanacak olursa daha küçük oldu. Alanda 45 bin vatandaşımızın olduğunu düşünüyorum. Önceki mitinglere bakarsak AKP’nin performansı da düştü. Belediye başkanları kendilerini seçtirmek için koydukları performansı Erdoğan’ı seçmek için ortaya koyamadı” açıklamasında bulundu.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mustafa - siz toplayın bakalım kaç kişi topluyorsunuz. siz oraya 5 b,n toplayın görelim boyunuzun ölcüsünü. o kadar küçümsemeyin bence.

Yanıtla . 0Beğen 05 Ağustos 14:57
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR