Tarımın kalbi bu çalıştayda atacak

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı...

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliğinde ‘’Kocaeli’de Sürdürülebilir Tarım Çalıştayı’’ düzenlenecek. Çalıştay 27 Eylül Salı günü saat 09.00’da Ramada Otel’de başlayacak. Çalıştaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılacak.

 

4 ANA TEMADA YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilecek çalıştay farklı temalar üzerinde yapılacak. ‘’Doğal Kaynakların Korunması ve Geliştirilmesi’’, ‘’Bitkisel Üretim ve Bitki Koruma’’, ‘’Hayvansal Üretim ve Hayvan Sağlığı’’ ve ‘’Gıda Güvenliği’’ olmak üzere 4 ana tema üzerine durulacak çalıştayda sektörle ilgili yapılması gerekenler değerlendirilecek. Sektör temsilcileri öncelikli olarak belirlediği sorunlar üzerinde duracak ve çalıştayda çözüm önerileri belirlenecek.

 

SORUNLAR TESPİT EDİLECEK

Çalıştay; ilimizin tarım sektöründeki potansiyelini belirlemek ve açığa çıkarılmasındaki engelleri tespit ederek, çözüm önerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Projeyle tüm paydaşlarının temsilcileri bir araya getirilecek. Paydaşlar konu hakkında yapılabilecek çalışmaları detaylı bir şekilde masaya yatıracak.

 

SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANACAK        

Çalıştay sonrasında elde edilen bilgiler ışığında ‘’çalıştay sonuç bildirgesi’’ açıklanacak. Katılımcılarla paylaşılacak olan bildirgeyle nihai rapor uygulanmak üzere kurullara iletilerek kamuoyuyla paylaşılacak. Tarım sektörünün genelini kapsayan bu çalıştay sonucunda üretilen çıktılar, daha spesifik alanlarda alt çalışmalara yönlendirici bir nitelik sahibi olacak.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARIMA DESTEK

Çalıştayın önemli ortaklarından olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarıma desteğini sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun, “Kentte ne varsa, köylerde de olacak” hedefi doğrultusunda yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir tarıma desteklerine devam ediyor. Büyükşehir modern sera sayısını arttırmak amacıyla 41 çiftçimize 41 sera projesi uygularken, seraları zarar gören 470 çiftçimize %50 hibeli 900 top sera naylonu dağıttı.

25 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR