Köylere kentsel risk analizi

Yaklaşık 2 yıl süren çalışmanın ardından Ocak Ayı’nda İzmit’in Kentsel Risk Haritası’nı çıkaran İzmit Belediyesi, 2014 yılında İzmit Belediyesi soruml...

BÜYÜT

Yaklaşık 2 yıl süren çalışmanın ardından Ocak Ayı’nda İzmit’in Kentsel Risk Haritası’nı çıkaran İzmit Belediyesi, 2014 yılında İzmit Belediyesi sorumluluğunda olacak köylerde de benzer bir çalışma başlattı. Belediye İzmit sınırlarına dahil edilecek olan köylerin risk haritalarını çıkarmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

14 KÖYDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan Kentsel Risk Analiz Raporu çalışmasında görev alan Jeoloji Mühendisleri, Jeofizik Mühendisleri ve teknik elemanlardan oluşan ekip, köy köy dolaşarak inceleme ve tespitler yapıyorlar. Akpınar, Arızlı, Balören, Biberoğlu, Çayırköy, Durhasan, Emirhan, Eseler, Karaabdulbaki, Kozluca, Kulfallı, Sapakpınar, Sekbanlı, Sepetçi, Sultaniye, Üçtepeler ve Dağköy olmak üzere 17 köyde çalışmalarını tamamladı.

RİSK HARİTASI ÇIKARILACAK
Tüm köylerde uygulanacak olan çalışma sonrasında İzmit’e bağlı tüm köylere ait deprem, sel, heyelan, yangın ve teknolojik risk analizi ve alınması gereken önlemlerin olduğu bir haritanın ortaya çıkacağını belirten yetkililer çalışmaların en kısa sürede bitirileceği bilgisini verdiler.

12 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR