AKP üyesi çıkan CHP’li Ertürk’ün başkanlığı düştü

Geçtiğimiz ay CHP Dilovası İlçe Örgütü’nde yapılan kongrede rakibi Kerem Aydemir’i 3 oy farkla geçen ve yeniden ilçe başkanlığı koltuğuna oturan mevc...

Geçtiğimiz ay CHP Dilovası İlçe Örgütü’nde yapılan kongrede rakibi Kerem Aydemir’i 3 oy farkla geçen ve yeniden ilçe başkanlığı koltuğuna oturan mevcut başkan İrfan Ertürk, YSK’ya yapılan itirazın ardından görevi iade edecek. Bilindiği üzere İrfan Ertürk 2012 yılında AKP’ye üye yapılmış ve bu durumdan habersiz olarak CHP’nin ilçe başkanlığını yürütüyordu. Ancak Ertürk’ün AKP’ye üyeliği ortayı çıkınca ilçe başkanlığıyla ilgili ilçe seçim kuruluna itiraz yapılmış ve ret yanıtı alınmıştı.

 

OLAY YSK’YA TAŞINDI

İşin peşini bırakmayan durumu YSK’ya şikayet eden Kerem Aydemir’in buradaki itirazı haklı görüldü. 11 kişilik heyetten 8’i ilçe başkanının görevinden çekilmesi yönünde oy kullandı. YSK’nın kararı ilçe seçim kurulu tarafından İrfan Ertürk’e iletti. Ertürk, şimdi mazbatasını geri iade edecek. Ertürk’ün yerine ise yeni başkan Kerem Aydemir olacak.

 

ÖNEMSEMEDİM

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız İrfan Ertürk, “Bu hiç demokratik bir durum değil. Bilgim dışında üye yapılmışım ve bugün o sahte üyelik yüzünden mazbatamı geri iade etmek zorunda kalıyorum. Daha önce bir partiye üyeliğim görünüyordu. Ancak DP ilçe başkanlığını yürüttüğüm dönemden kaldığını sanıyordum. AKP yöneticisi bir arkadaşım beni üye yapmış ve hatta en çok üye yapan kişi seçilmiş. Onunla da ilgili olarak yargıya başvurdum. Son derece üzücü bir olayı haksız yere yaşıyorum” dedi.

25 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR