Gölcüklü genç aşçı rekora doymuyor

Gölcüklü genç milli aşçı Yılmaz Gündüz kırılması güç rekorlara imza atmaya devam ediyor.5-10 Şubat 2013 tarihinde yirmi bir ülkenin katıldığı 11. Kıta...

BÜYÜT

Gölcüklü genç milli aşçı Yılmaz Gündüz kırılması güç rekorlara imza atmaya devam ediyor.5-10 Şubat 2013 tarihinde yirmi bir ülkenin katıldığı 11. Kıtalararası İstanbul Gastronomi Festivalinde beş altın, bir gümüş madalya kazanarak yeni rekorlar kırdı.

Yılın altın genç şefi: Kupa ve altın madalya, Büyükler ekip milli takım: Kupa ve altın madalya, Gençler ekip milli takım (kaptan); altın madalya, üniversite restoran tatlı tabağı; altın madalya, üniversite makarna; altın madalya ve kutlama pastası dalında gümüş madalya alarak büyük bir rekora imza attı. On beş yaşından itibaren: Şili, Portekiz, Rusya, Malta, İngiltere ve Almanya gibi dünyanın çeşitli ülkelerindeki aşçılık yarışmalarına katılarak ülkemizi başarıyla temsil eden Yılmaz Gündüz, Gölcüklülerin de gururu olmaya devam ediyor.

MESLEK KURSU
Genç aşçı Yılmaz, Türkiye Genç Aşçılık Milli takımı kaptanlığının yanında, aşçılık olimpiyatlarında Türkiye’de ilk milli takım ile madalya kazandırdı. Aynı zamanda iki yıl üst üste yılın altın genç şefi, 2012 Dünya Gıda Güvenliği Hijyen şampiyonluğu, Türkiye hijyen şampiyonluğu ve sayısız altın, gümüş, bronz madalya ve kupa sahibi oldu. Defalarca dünya şampiyonu olarak ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam eden Yılmaz Gündüz, halen Katar’da aşçılık meslek yaşamına devam ediyor.

15 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR