Dadaşlar net tavır aldı

        CHP Darıca Belediye Başkan adayı Cengiz Hamşioğlu, Erzurum kökenli hemşehrilerine, Bayramoğlu Resort Otel’de bir kahvaltı verdi. Erzurum ilçe...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Darıca Belediye Başkan adayı Cengiz Hamşioğlu, Erzurum kökenli hemşehrilerine, Bayramoğlu Resort Otel’de bir kahvaltı verdi. Erzurum ilçe ve köy derneklerinin başkan ve yöneticilerinin katıldığı kahvaltı sonrası yapılan konuşmalarda, ilk defa dernek başkanları, Erzurumlular dernekleri olarak siyasi görüş ayrımı yapmadan, hemşehrileri Hamşioğlu’nun yanında olduklarını açıkladılar.

 

TAM DESTEK VERDİLER

Dernek başkanları, bundan önce kendileri adına çıkan bazı haberleri de yalanlayıp, “Cengiz Hamşioğlu, Erzurumluların namusu ve şerefidir. Ona sahip çıkacağız” dediler. Toplantıda dernek başkanları tek tek söz alarak Hamşioğlu’na yönelik desteklerini ifade ettiler.

 

TEKİN DURSUN NET KONUŞTU

Buluşmada konuşan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun, 28 bin nüfusu ile Erzurumluların Darıca’da yok sayılamayacağını dile getirerek, “Bizim için önemli olan adayın Erzurumlu olması. Darıca’da Erzurumlu hemşerimizin aday gösterildiği yerde biz onun yanındayız. Biz partiler üstü bir kurumuz ve bağlı derneklerimizde bu şekilde hareket edecektir. Yönümüz, hemşerimize ve bize değer veren partiden yana olacaktır. Kimsenin oyuna ipotek koymayız. Ama Darıca’da Erzurumluların beklentisi artık ciddiye alınmak zorundadır.  CHP’den Erzurumlu bir aday çıkması bizi memnun etmiştir” dedi.

 

HAMŞİOĞLU DARICA’YA EMANET

Dernek başkanları da konuşmalarında hemşehricilik duyguları ile konuştuklarını ve Cengiz Hamşioğlu’na sahip çıkacaklarını açıklayarak, “Darıca’da Cengiz Hamşioğlu, Erzurumluların namusu, şerefidir. Parti ayrımı yapmıyoruz. Bizim için yalnızca Cengiz Hamşioğlu var” diyerek desteklerini dile getirdiler. Özellikle KEDFE Başkan Vekili Murat Yaver ve Kadın Kolları Başkanı Ayla İlgün’ün konuşmaları ve Erzurumlulara destek çağrısı heyecanı doruğa çıkardı. Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı İsmail Ağbaş da Hamşioğlu’nun yanında olduklarını söyledi.

 

AYRIMCILIK YAPMADIM

Son olarak konuşan CHP’nin darıca adayı Cengiz Hamşioğlu, “Erzurumlu olmayı bir rütbe gibi omzumda taşıyorum” dedi. Herkesin bir yerlerde doğduğunu söyleyen Hamşioğlu, “Biz de Erzurumlu olmaktan gurur duyuyoruz ama kimseye üstünlüğümüz olduğunu söylemiyoruz. Hemşehrilerimden destek istiyorum. Darıca’yı yönetirken ayrımcılık yapmayacak, herkesi Darıcalı kabul edecek ve hatta diğer bölgelerden gelen insanları ön planda tutacağız. Erzurumlu olmanın özelliği de zaten budur” diye konuştu. Hamşioğlu son olarak kimsenin başını yere eğdirmeyeceğini söyledi.

 

 

TOPLANTIYA KATILANLAR

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun

Başkan Vekili Erkan Ayan

Başkan Vekili Murat Yaver

Sezgin Polat

Gebze Erzurumlular Derneği Başkanı Zeki Gündüz

Erzurumlular Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Ayla İlgün

Darıca Erzurumlular Derneği Başkanı Sıddık Topal

Kızıllar Köyü Dernek Başkanı Enver Taşkan

Başlıca Köyü Derneği Başkanı Mehmet Karapınar

Mülk Köyü Derneği Başkanı Abdullah Çetinkaya

Oltulular Derneği Başkanı Bülent Yıldız

Söğütlü Köyü Derneği Başkanı Osman Ağyar

Tumalı Köyü Derneği Başkanı Cevat Çalışkan

Akdağ Köyü Derneği Başkanı Erol Çetinkaya

Zümrüt Köyü Derneği Başkanı Reis Aslan

Gebze eski Belediye Başkanı Mehmet Emin Akın

İş adamları Lokman Demir, Bahattin Katipoğlu, Abdullah Akpınar, Erhan Aytaç, Mehmet Gedik

KEDFE eski Başkanı Necati Altunkaynak

24 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR