Psikolog Yaşar önemli mesajlar verdi

Seminerler devam edecek 2015 yılı içerisinde her ay alanında uzman kişilerce farklı eğitim programları düzenlemeyi planlayan Derince Belediyesi, b...

BÜYÜT

Seminerler devam edecek

2015 yılı içerisinde her ay alanında uzman kişilerce farklı eğitim programları düzenlemeyi planlayan Derince Belediyesi, bu bağlamda ocak ayında uzman pedagog Ali Çankırılı’yı vatandaşlarla buluşturmuştu. Derince Eğitim Seminerleri (DES) adı altında düzenlenen etkinliklerin ikincisi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde psikolog Banu Yaşar tarafından gerçekleşti. “Kızları kız gibi erkekleri erkek gibi yetiştirmek” başlıklı seminerde Derincelilerle buluşan psikolog Yaşar, anlatımlarıyla ebeveynlere önemli mesajlar verdi.

 

‘Baba-oğul ilişkisi çok önemli’

DES kapsamında düzenlenen “Kızları kız gibi erkekleri erkek gibi yetiştirmek” konulu seminere Derince Belediye Başkan Vekili Nurettin Işık, Derince Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo ve yönetimi, Derince Belediye Meclis Üyesi Fatma Akarsu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Gerçekleşen seminerde psikolog Banu Yaşar katılımcılara önemli mesajlar vererek, çocukların babalarını annelerinin gözlerinden tanıdığını söyledi. Psikolog Yaşar, “Baba-oğul ilişkisi çok önemli. Baba çocuklar karşısında sağlıklı sınırlar koyan bir model oluşturmalı” dedi.

 

‘Kızlar annelerini model alır’

Çocukların 3-4 yaş civarında kız ya da erkek olduklarını ifade edebildiklerini aktaran psikolog Banu Yaşar, “Erkek çocuklar babayı ve çevresindeki erkekleri model alarak cinsiyetine uygun davranışlar sergiler. Kızlar da anneleri ve çevresindeki kadınları örnek alır” dedi. Yaşar, “Babalar çocukların hayatındaki ilk otorite figürüdür. Bu noktada babalar çocukları ile daha çok vakit geçirmelidir. Anne ve babaların en önemli sorumluluğu çocuklar için sağlıklı ve doğru örnekler olmaya çalışmalarıdır. Çocuklarımızı yetiştirirken onların yaradılış özelliklerine uygun davranışlar sergilemeliyiz” ifadelerini kullandı.

12 Şubat 2015 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR