Bakan Işık; Kocaeli AKP'nin kalesidir

AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma programı parti binası bahçesinde yapıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık başt...

AKP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma programı parti binası bahçesinde yapıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık başta olmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

YEDİ BİN AİLEYE ZİYARET

Bayramlaşma programının açılış konuşmasında İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Ramazan ayını geride bıraktık. Partimizin kuruluşundan bu yana birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Ramazan ayında boş durmadık. Tüm teşkilatlarımız olarak çalışmalarını yaptık. Belediyeler tarafından yapılan çalışmaların yanı sıra bizlerde teşkilatları olarak gönül sofralarına katıldık. 7 binin üzerinde aileyi Ramazan ayında ziyaret ettik. Ramazan ayı sonrasında çalışmalarında durmadan devam edeceğiz” dedi.

1-manset-071.jpg

VİRÜSLERİ ATACAĞIZ

Ceyhan’ın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kürsüye geldi. Karaosmanoğlu “En uzun günlerde orucumuzu tuttuk. Ramazan ayında yemek haramken bugün yememek haramdır. Birbirimize ikramda bulunacağız. Bayramlara gölge düşürmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bizlere virüs bulaştırmak isteyenleri milletimizin bünyesinden söküp atacağız” açıklamasında bulundu.

 

PEDALI ÇEVİRMELİYİZ

Milletimiz tarafından irada gösterilmektedir diyen Başkan Karaosmanoğlu “Bizler siyaseti hizmet olarak görmekteyiz. Bütün teşkilatlarımızla birlikte çalışıyoruz. Milletimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şevkle yolumuza devam ediyoruz. Pedalı çevirirseniz yol alırsınız. Pedalı çevirmeyince düşersiniz. Birlikte yol yürümekteyiz. İtiş kakış yok yasaktır. Hizmet vardır. Hizmet etmek isteyenin yolu açıktır” ifadelerini kullandı.

iceri-akp.jpg

 

30’NCU BAYRAMLAŞMA

Milletvekilleri adına MKYK Üyesi Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun konuşması sonrasında kürsüye gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Bugün burada 30’ncu bayramlaşmamızı yapıyoruz. İki bayramı muhalefette kutladık 29 tanesini iktidarda kutlamaktayız. Ülkemizin en önemli sorunu olan ekonomik programları yapısal olarak çözüldü. Ülkemiz ayakları üzerinde duran duruma gelmiştir. Ülkemiz en fazla yardım yapabilen ülke durumuna gelmiştir” dedi.

 

CAYDIRICI GÜÇ

IMF’nin beş kuruşuna muht6aç durumdayken kredi açan duruma gelmiştir diyen Bakan Işık “Ülkemizin önünde ki engelleri kaldırdık. Herşeyin yasak olduğu ülkede özgürlükler konuşulmaya başlanmıştır. Her şey yapılmıştır demek mümkün değildir. Siyasette ülkeye hizmet etmekte bisiklet sürmeye benzer. Sürekli pedal çevirmek gerekiyor. Pedal çevirmeye AKP olarak devam ediyoruz. Ülke olarak böyle bir coğrafya da olmazsa olmazı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcı gücü olmasıdır. Bu sayede varlığımızı garanti altına alabilir. Bu noktada önemli mesafe aldık” açıklamasında bulundu.

 

ÜÇ AYAĞI VARDIR

Türkiye kendi savunma sanayinde öneli başarı elde etmiştir diyen Bakan Işık “Pek çok silahta dışarı bağlı durumda değildir. Askeriyemiz tarafından yapılan tatbikatları izledim. Yerli üretim silahlarımızın başarısı bu memleketin evladı olarak göğsüm kabardı. Pek çok yerli mühimmat tatbikatta kullanıldı. Bu bölgede var olmanın 3 ayağı vardır. Biri demokrasi, diğeri ekonomi ve üçüncüsü de caydırıcı ordudur. Bu ayaklar üzerinde ülkemizi geliştirmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HİZMET ETMEK

Aldığımız yeni görev ile ordumuzun ihtiyaçlarına cevap vermeye devam edeceğiz diyen Bakan Işık “Diğer taraftan kimsenin yan bakamayacağı bir ordu duruma gelmeye çalışacağız. Bu bölgenin en güçlü ve yeterli ordusu durumuna gelmek istiyoruz. En büyük bahtiyarlık milletine hizmettir. Millete hizmet etmek bahtiyarlığına ulaşanlar gereğini yerine getirmeleri durumunda daha çok mutlu olacaktır. Temel önceliğimiz millete hizmet etmektir. Biz bu gayret içerisindeyiz” dedi.

 

KOCAELİ AKP’NİN KALESİDİR

Bu gayret içerisinde olduğumuz sürece milletimiz tarafından gereken destek verilmektedir diyen Bakan Işık “Kocaeli en son seçimlerinde yüzde 56.5 oyla kırılması zor bir rekora imza atmıştır. En son yüzde 52.7’deydi. çıtamız yükselmiştir. Kocaeli AKP’nin kalesi durumuna gelmiştir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bazı kıyaslamalar yapıldığı zaman Kocaeli’de ki başarı bir çok ilden farklıdır. Bu başarı birlik ve beraberlik içerisinde olmuştur. Kocaeli’de ki teşkilatçı yapısı bir çok yere örnek olmuştur” açıklamasında bulundu.

 

SORUN OLACAKTIR

Büyük bir teşkilatız zaman zaman teşkilat içerisinde sorunlar olmaktadır diyen Bakan Işık “Olmaktadır. Ama her sorunun çözümü vardır. Bugüne kadar sorunların aşılmasında Kocaeli örnek olmuştur. Türkiye genelinde ilk üç teşkilat içerisinde yer almaktayız. 15 yıllık partiyiz. Görev alarak vefat edenlere rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 

TERÖR BİTECEK

Ülkemizin en önemli uğraştığı sorun terörle mücadeledir diyen Bakan Işık “Terörle mücadelede kararlılıkla devam etmektedir. Güvenlik güçlerimiz teröristle mücadelede kahramanca mücadele ediyoruz. Hükümet olarak tüm alanda mücadele ediyoruz. 35 yıllık terörle mücadele de en başarılı zamanı yaşamaktayız. Teröre ölümcül darbe indirilmiştir. Terör örgütünün belini doğrulması mümkün değildir. bunun söylerken bitmiştir demiyoruz. Ülke de hiçbir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecektir” dedi.    

 

EKONOMİK DESTEK

Eylem yapamayacakları duruma gelene kadar terörle mücadele edeceğiz diyen Bakan Işık “Bunu yaparken sadece asker ve polis ile mücadele edilmeyecek. Bölgede insan hakları noktasında çok hassas davranıyoruz. Bu operasyonların uzun sürmesinin sebebi sivillerin zarar görmemesidir. Bölge insanı devletinin yanında yer almaya başlamıştır. Terör örgütüne tepki göstermeye başlamışlardır. Diğer taraftan bölgenin ekonomik olarak kalkınması için çalışıyoruz. Güvenliğin sağlaması sonrasında ülkemizde büyük sıçrama yaşanacaktır” açıklamasında bulundu.

 

HESABINI VERECEKLER

Mardin’e yapılan ziyaret çok mükemmel olmuştur diyen Bakan Işık “Bütün bunları bu ülkede bin yıldır kardeş içerisinde yaşamaktayız. Teröristle mücadelemiz kardeşliğimize gölge düşüremeyecek. Finans kaynaklarına yönelik operasyonlar yapılıyor. Uyuşturucu depoları imha edilmiştir. Terör finans kaynağına ölümcül darbedir. Bu mücadele de devam edecektir. Destek veren mihrakların hukuk içerisinde adalet önüne çıkarılması mücadelemiz devam etmektedir. Hiçbir hukuk terörü desteklemeyi meşru göstermez. Terörün karşısında yada yanında olursunuz. Terörist cenazesine katılanlar bunun hesabını vereceklerdir. Teröristin yanında olanlar hukuk içerisinde hesabını vereceklerdir” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK                     

05 Temmuz 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR