ANTİK 41, İzmit’te açıldı

İzmit’te bir ilk olan eski para, mekanik saatler, plaklar ve tespihlerin olduğu Antik 4,1 Belsa Plaza’da açıldıKocaeli Üniversitesi Fakülte Sekreterli...

BÜYÜT

İzmit’te bir ilk olan eski para, mekanik saatler, plaklar ve tespihlerin olduğu Antik 4,1 Belsa Plaza’da açıldı

Kocaeli Üniversitesi Fakülte Sekreterliğinden emekli Sabri Güner tarafından açılan Antik 41, halkın hizmetinde. Bünyesinde eski para, pul, mekanik saat, plaklar, kehribar tespih ve doğal taşlar barındıran Antik 41, Belsa Plaza kat 1: No: 45 İzmit adresinde açıldı. Türkiye’de doğal taş üzerine profesör olarak 7 kişiden biri olan Sabri Güner, aynı zamanda obje alıp sattıklarını da belirtti.
TESPİHLERE DİKKAT
Bunların yanı sıra Antik 41’de bayanlar için doğal taştan bileklikler, deniz altından çıkan orjinal mercan da var. Tespih çeşitlerinden bahseden Güner; “Çoğu vatandaşa sahte kehribar tespih satılıyor. Lütfen buna dikkat etsinler” dedi. Kehribar tespih fiyatları 100-150 TL arası, Oltu taşı tespih fiyatları ise 30 ile 500 TL arasında değişiyor.

YAĞLI BOYA TABLOLAR DA VAR
Eski malzemelerin yanı sıra yağlı boya tabloların da olduğunu belirten Antik 41’in sahibi Sabri Güner; “ Eski ve yeni yağlı boya tablolarımız da mevcut. Aynı zamanda dükkanda 33’lük ve 45’lik lonk plaklar da bulunuyor. Plak çeşitleri arasında arabesk ve Türk Sanat Müziği de yer alıyor ”dedi. İzmit’te koleksiyonlara talebin güzel olduğunu fakat tanıtım amaçlı 6 ay ve 1 yıl arası tanıtım süreci olarak geçeceğini belirten Güner, “Bu sayede eskiye dair İzmit’te ki bu koleksiyoncu boşluğu da dolacaktır. İlgililer koleksiyonları mutlaka gelip görmeli” dedi.
HABER: Hümeyra ORTAÇ

14 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kadir - Ben sizin numaranızı itiyorum

Yanıtla . 0Beğen 14 Haziran 20:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR